Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

W obronie klimatu

Krzysztof Ulanowski

W obronie klimatu

12,27

 

„Naprawić świat tak, by ten przetrwał. Żeby człowiek nie niszczył przyrody, lecz ją ratował. Żeby nie przyczyniał się do ocieplenia klimatu i nie szykował sobie tym samym ponurej przyszłości. Żeby zwierzęta niepotrzebnie nie cierpiały. To wszystko są marzenia wielu młodych ludzi, a także tych, którzy są już nieco starsi, ale nadal młodzi duchem”. (ze Wstępu)
W obronie klimatu to książka o tym, w jaki sposób ludzie mogą wpływać na poprawę warunków klimatycznych na świecie. W publikacji poruszono ważne w dzisiejszym świecie kwestie zagrożeń dla naszej planety, np. globalne ocieplenie, spalanie paliw kopalnych, wymieranie gatunków, zanieczyszczenie i przeławianie mórz, transport lotniczy i samochodowy czy zagrożenie nuklearne. W niniejszej książce opisano nie tylko problemy związane z ekologią i ochroną klimatu, znaczną część poświęcono osobom, które walczą o ochronę planety i swoimi działaniami starają się uświadomić innym, jak ważne są to kwestie. Wśród aktywistów nie brakuje ludzi młodych, dzieci i nastolatków, np. Szwedka – Greta Thunberg czy Polka – Inga Zasowska, w sprawy ochrony klimatu angażują się też uczeni, ludzie kultury czy znane osobistości telewizyjne, np. prof. Mieczysław Górny, prof. Andrzej Elżanowski, Olga Tokarczuk, Dorota Sumińska, Sting czy Brigitte Bardot.

Horyzonty
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-664-6239-7

Liczba stron: 72

Format: 20.5x27.0cm

Cena detaliczna: 21,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...