Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

W poszukiwaniu Ptaka Czasu Kryll Cykl 1 Tom 6

Le Tendre Serge, Loisel Régis

W poszukiwaniu Ptaka Czasu Kryll Cykl 1 Tom 6

6.8

(20 ocen) wspólnie z

21,87

 

Zakon Znaku, sekta czekająca na powrót przeklętego boga Ramora, dąży do zagarnięcia władzy we wszystkich krainach Akbaru. Władcy Siedmiu Marchii zdają sobie sprawę z zagrożenia, ale dalecy są od zawarcia przymierza przeciwko wyznawcom bluźnierczego kultu. Rycerz Bragon, po tym jak nie z własnej woli zamordował Humona, księcia Marchii Pienistych Zasłon, przemierza świat, zabijając napotkanych członków sekty. W krwawym dziele pomaga mu Balrog, młodzieniec marzący o sławie wojownika. Tymczasem księżniczka Mara poświęca się zadaniu rozszyfrowania tekstu Księgi Bogów, wierząc, że pozna sposób na pokonanie Ramora. Z kolei przywódcy Zakonu snują plany pozbycia się zarówno władców poszczególnych marchii, jak i Bragona, który powoli zyskuje sławę pogromcy fanatyków nowego kultu... „Kryll” to szósty tom prequela klasycznego już dziś cyklu fantasy, stworzonego w latach osiemdziesiątych XX wieku przez znakomitych francuskich autorów – rysownika Régisa Loisela i scenarzystę Serge’a Le Tendre’a. Opowieść o wyprawie Bragona stała się prawdziwym przebojem rynku komiksowego i do dziś święci triumfy.

Egmont
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-281-5913-6

Tytuł oryginalny: La Quete de l’oiseau du temps - Kryll

Liczba stron: 64

Format: 21.5x29.5cm

Cena detaliczna: 34,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...