Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

W pustyni i w puszczy Lektura z opracowaniem

Henryk Sienkiewicz

W pustyni i w puszczy Lektura z opracowaniem

6.4

(25 ocen) wspólnie z

10,99

 

Lektura wraz z opracowaniem to znakomita pomoc zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Tekst opatrzony jest wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce. Dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić materiały do wypracowań i ustnych wypowiedzi, zapamiętać najważniejsze informacje i utrwalić znajomość lektury. Zamieszczone na końcu książki opracowanie podporządkowano aktualnej podstawie programowej. Zawiera ono biogram autora, streszczenie, najważniejsze zagadnienia omawiane na lekcjach, a także wiele inspirujących informacji i podpowiedzi, dzięki którym czytanie lektury staje się twórczą przygodą.

SBM
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-805-9820-1

Liczba stron: 348

Format: 16.5x24.0cm

Cena detaliczna: 22,00 zł

Ekranizacja powieści Henryka Sienkiewicza w reż. Gavina Hooda

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Janek Kusa

Klasyk!

Mam wrażenie, że minęla dosłownie chwila, od momentu, kiedy w szkole jako lekturę przeczytałem "W pustyni i w puszczy"... Co to byla za historia! Niedawno natknąłem się przypadkowo na film, który pewneg popołudnia leciał w telewizji i nie potrafiłem się oderwać... Postanowiłem, że wrócę do tej książki. Tęsknota za szkolnymi latami wzięła górę. Historia wciąga tak samo jak kilkanaście lat temu, mam nadzieję, że kiedyś moje dzieciaki załapią się na historię Stasia i Nel w szkole. Jeśli nie, sam z chęcią przedstawię im tę opowieść;))
Joanna J.

Niesamowita przygoda....

Historia Stasia i Nel to niesamowita przygoda. Afryka wydaje się być nieosiągalnym miejscem..uwielbiam wracać do tej książki...Przygody dzieciaków to coś, co każdy chcial przeżyć, czytając powieść Sienkiewicza pierwszy raz. Przy kolejnych podejściach zauważa się inne rzeczy-relacje między bohaterami...niebezpieczeństwo, jakie czyhało na podróżników praktycznie w każdym momencie...

 Uwielbiam także ekranizację tej ksiażki, myslą że bohaterowie zostali w niej bardzo dobrze odwzorowani, a historia bardzo wiarygodnie i szczegółowo odtworzona..POLECAM

Iwona Wieczorek

Świetne opracowanie

W pustyni i w puszczy było moją ulubioną lektura w dzieciństwie. Dziś, po 20 latach powracam do niej wraz z córką. Nie ukrywam, że przez tak długi czas porobiły mi się luki w pamięci, i żeby pomóc w zrozumieniu książki posłużyłam się właśnie tym opracowaniem:) Jest ono świetnie przygotowane i spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających nauczycieli.

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...