Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

W pustyni i w puszczy Lektury z opracowaniem

Henryk Sienkiewicz, Elżbieta Butkiewicz

W pustyni i w puszczy Lektury z opracowaniem

13,88

 

Seria LEKTURY Z OPRACOWANIEM to praktyczna pomoc dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Obejmuje ona lektury, których znajomość jest wymagana na egzaminie ósmoklasisty i na maturze. Opracowania – przygotowane przez doświadczonych nauczycieli – uwzględniają podstawę programową i wymagania egzaminacyjne. Każdy tekst opatrzono notkami na marginesie, które zwracają uwagę na najważniejsze fragmenty lektury.

W opracowaniu znalazły się następujące elementy:

notka o autorze
streszczenia: krótkie (całego utworu) i szczegółowe (kolejnych rozdziałów lub części)
plan wydarzeń
charakterystyka bohaterów
problematyka utworu
gatunek i rodzaj literacki
znane cytaty
motywy literackie
geneza utworu i/lub wyjaśnienie tytułu
przykładowe tematy wypracowań
przykładowe zadania egzaminacyjne

Czternastoletni Polak Staś i ośmioletnia Angielka Nel zostają porwani w Afryce, gdzie ich ojcowie pracują przy budowie Kanału Sueskiego. Porwani dla okupu – przez zwolenników Mahdiego, przywódcę powstania przeciwko Anglikom. Tak zaczyna się ich jednocześnie niebezpieczna i fascynująca podróż przez Czarny Ląd, pełna wyzwań i przygód. W dżungli napotykają uwięzionego słonia, drżą ze strachu przed podchodzącymi pod obóz lwami, budują schronienie w pniu baobabu, zdobywają chininę od umierającego podróżnika. Wykazują się odwagą i pomysłowością – i dzielnie pokonują wszelkie trudności. Wciągająca powieść przygodowa pierwszego polskiego noblisty.

Wilga
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-831-8612-2

Liczba stron: 288

Wilga

Format: 142x202mm

Cena detaliczna: 24,99 zł

Rok wydania: 2023

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...