Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

W stronę słońca

Tarasek Mariola Tamara

W stronę słońca

19,00

 

Kiedyś Ryszard Kapuściński napisał: „Podróż przecież nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do mety. W rzeczywistości zaczyna się dużo wcześniej i praktycznie nie kończy się nigdy, bo taśma pamięci kręci się w nas dalej, mimo że fizycznie dawno już nie ruszamy się z miejsca. Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej.” Podoba mi się ta myśl i całkowicie się z nią zgadzam. Podróż jest jak piękna baśń, w której wiele się dzieje. Jest dużo dobra, ale też zjawiają się „złe wróżki” i trzeba być na to zawsze przygotowanym. Tą nieuleczalną chorobą, jaką jest zamiłowanie do podróży, zaraziłam się we wczesnym dzieciństwie… Podróżuję w wolnym czasie i nie wybieram jedynie znanych kurortów, ale miejsca niezwykle, malownicze. Zachwyca mnie natura, świadectwa przeszłości. Czasami wydaje mi się, że mogłabym zamieszkać w jakimś starym zamku, otoczonym przepięknym, tajemniczym parkiem. Wciąż poznaję nowe zakątki naszego kraju i świata, ich osobliwości i niezmiernie mnie to fascynuje, a potem o tym czasem piszę. Mówi się, że życie człowieka jest ciągłą wędrówką, przemieszczaniem się, poznawaniem siebie i innych, podziwianiem świata. Literatura dostarcza wielu przykładów bohaterów, którzy decydowali się wyruszyć w drogę, a ja zabieram Cię, Drogi Czytelniku, w poetycką podróż do miejsc, które w ostatnich latach odwiedziłam i które dostarczyły mi niesamowitych przeżyć. „A kto podróżuje, ten dwa razy żyje”, jak powiedział Hans Christian Andersen.
Tamara Mariola Tarasek

Sowello
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-641-9327-9

Liczba stron: 144

Format: 120x170mm

Cena detaliczna: 19,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...