Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wakacyjna misja. Gaja z Gajówki. Tom 3

Anna Włodarkiewicz

Wakacyjna misja. Gaja z Gajówki. Tom 3

9.0

(21 ocen) wspólnie z

27,14

 

Przed Gają ekscytująca wyprawa nad Bałtyk! Czas opuścić leśniczówkę i rozpocząć wakacje w zupełnie innym otoczeniu – pośród wydm, piaszczystych plaż i morskich fal. To będzie fantastyczna okazja do poznania nadmorskiej przyrody!

Gaja wraz z nowymi przyjaciółmi postanawia założyć Klub Błękitnej Fali, który pokaże innym wczasowiczom, że dbanie o środowisko jest niezwykle ważne – członków klubu czeka prawdziwa wakacyjna misja! Pierwsza akcja to sprzątanie nadmorskiego lasu i przygotowanie plakatów o sieweczce obrożnej. Nie znacie tego ptaka? Nic straconego – Gaja opowie wam nie tylko o nim, ale też o innych zagrożonych gatunkach, takich jak szarytki morskie czy morświny. Nadmorska przyroda zachwyci was swoją różnorodnością!

Na Gaję czekają również beztroskie zabawy w piratów, budowanie zamków z piasku i zwiedzanie latarni morskiej! To wszystko w otoczeniu mew i zapachu przepysznych gofrów. Dziewczynka da też prawdziwy popis swoich kulinarnych zdolności. Wraz z ciocią, właścicielką pensjonatu Prymulka, w którym zatrzymają się razem z mamą, przygotuje śniadania dla urlopowiczów – nie zabraknie słynnej zaklejmordki (musicie koniecznie poznać ten rodzinny przepis Wicherków!), zdrowych koktajli i innych wegetariańskich smakołyków.

„Gaja z Gajówki” autorstwa Anny Włodarkiewicz („Misiu, wróć”, „Lato Toli”) z ilustracjami Kasi Piątek to pełna humoru, urocza opowieść o piegowatej dziewczynce, która pokaże młodym czytelnikom proste, ale też niesamowicie ciekawe życie wśród natury, wypełnione miłością i przyjaźnią.

Świetlik
Oprawa twarda

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-8371-221-5

Liczba stron: 208

Cena detaliczna: 44,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...