Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Walka świętych i mistyków z demonami

Robert Kowalewski

Walka świętych i mistyków z demonami

7.0

(3 oceny) wspólnie z

9,62

 

Szatan, odwieczny przeciwnik człowieka, bez przerwy podejmuje próby, aby zastraszyć, omamić i przeciągnąć na swoją stronę ludzi. Ze szczególną zaciekłością atakuje tych, którzy są najbliżej Boga – świętych i mistyków. Straszy ich, podsuwa im kłamliwe wizje i dźwięki a nawet napada na nich fizycznie. Święci doświadczają z tego powodu licznych cierpień, ale dzięki Bożej pomocy wychodzą z tych starć zwycięsko i mogą służyć radą innym wierzącym w zakresie walki duchowej. Tej walki, której, choć może nie w tak spektakularnej formie, doświadcza każdy chrześcijanin.

W tej książce zostały zebrane opisy walk, jakie toczyli z demonami znani święci i mistycy, tacy jak Ojcowie Pustyni, św. Franciszek, św. Katarzyna ze Sieny, św. Brygida Szwedzka, św. Teresa od Jezusa, św. Paweł od Krzyża, św. Jan Vianney, św. Jan Bosko, św. Gemma Galgani, św. Faustyna Kowalska, św. Ojciec Pio, bł. Anna Katarzyna Emmerich czy Natuzza Etolo. Ich lektura stanowi znakomitą inspirację w naszych własnych duchowych zmaganiach, wzmagając naszą czujność wobec podstępów Złego i ucząc nas sposobów radzenia sobie z nimi.
Poszczególnym rozdziałom towarzyszą odpowiednie modliwy, które mogą być potężnym duchowym wsparciem w walce z ojcem kłamstwa.

eSPe
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-748-2644-0

Liczba stron: 104

Format: 14.0x20.0cm

Cena detaliczna: 14,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...