Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Warzywa na balkonie

Michał Mazik

Warzywa na balkonie

8.9

(9 ocen) wspólnie z

24,50

 

Domowy ogród w stylu zero waste
Pięknie ukwiecony, ozdobny balkon - wszyscy znamy ten widok. Może nawet sami mamy na balkonie namiastkę ogrodu. Rośliny ozdobne pomagają się zrelaksować i mają pozytywny wpływ na samopoczucie - to wiadomo nie od dzisiaj. Jednak uprawianie warzyw w domowych warunkach to jeszcze stosunkowo świeży, choć zyskujący coraz większą popularność trend.

Skąd ta wzrostowa tendencja? Przede wszystkim jesteśmy coraz bardziej świadomymi konsumentami. Unikamy żywności z niepewnych źródeł, chemicznie wzbogacanej, spryskiwanej, produkowanej nierzadko w sposób mający więcej wspólnego z przemysłem niż ogrodnictwem. Nic nie daje takiej pewności jak własna uprawa. Balkonowy ogród warzywny zapewne nie uwolni nas całkowicie od konieczności wizyt w sklepach, ale dostarczy radości i satysfakcji ze spożywania wyhodowanych własnymi rękami warzyw i ziół. A przy tym nasza balkonowa grządka wciąż może spełniać funkcję dekoracyjną - rośliny spożywcze z powodzeniem można łączyć z ozdobnymi.

Michał Mazik, praktykujący ogrodnik, dziennikarz i bloger od lat specjalizujący się w tematyce ogrodniczej, pomoże w zbudowaniu ogrodu warzywnego od podstaw i doradzi w najważniejszych kwestiach, które zebrał w tej książce:

dobór sadzonek i odpowiednich pojemników
wybór ziemi i podłoża do wysiewu
nawadnianie i nawożenie
zabiegi pielęgnacyjne
walka z chwastami i ze szkodnikami
Powodzenia i smacznego!

Podpowie także, co zrobić z ogrodem w czasie urlopu, jak zabezpieczyć go zimą, a latem osłonić przed skwarem. Jednym zdaniem - wyposaży w komplet wiedzy niezbędnej do tego, by cieszyć się smakiem własnoręcznie wyhodowanych na balkonie warzyw i ziół. Reszta, droga Czytelniczko, drogi Czytelniku, w Twoich rękach.

Septem
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-283-6582-7

Liczba stron: 336

Cena detaliczna: 49,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...