Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wciąż żywa

Peter James

Wciąż żywa

7.1

(145 ocen) wspólnie z

39,90

 

Dla Larry’ego Brookera ten film może okazać się kasowym sukcesem, który tak długo mu się wymykał.
Dla Gai, gwiazdy rocka, desperacko poszukującej uznania dla swoich aktorskich umiejętności, ta rola może oznaczać nominację do Oscara.
Dla miasta Brighton, wartość kręcenia w ich rejonie hollywoodzkiej produkcji o jednej z największych miejskich historii miłosnych, między Królem Jerzym IV a Marią Fitzherbert – jest niewyobrażalna.
Dla detektywa Roy’a Grace’a z komendy w Sussex, to koszmar dziejący się na jego oczach. Obsesyjny prześladowca podąża za Gają. Pierwszy zamach na życie gwiazdy miał miejsce kilka dni przed jej lotem z rodzinnego Bel Air do Brighton. Roy Grace otrzymał ostrzeżenie: w mieście ukrywa się prześladowca, który czeka, obserwuje i planuje.
Studiując naturę tak silnej obsesji, James spostrzegł, jak szybko może doprowadzić ona do iluzji, a w ekstremalnych przypadkach, do prób morderstwa. Dla czytelnika to właśnie w tym miejscu zaczyna się diabelska zabawa.
Weekend Gold Coast Bulletin, Michael Jacobson
Kolejna wspaniała lektura – James radzi sobie coraz lepiej i lepiej.
Sydney Morning Herald, Winsor Dobbin
Trzymająca w napięciu fabuła łączy świetny humor, to z czym boryka się Hollywood i brytyjską opowieść. Jeszcze nigdy Brighton nie wyglądało tak złowieszczo: James jest u szczytu formy.
The Times
James naprawdę wie, jak rozegrać świetny thriller.
New York Times
Autentyczna, rzetelnie dopracowana I zajmująca lektura.
Daily Express, Charlotte Vowden
Peter James urodził się 22 sierpnia 1948 w Brighton. Należy do najlepszych i najbardziej popularnych pisarzy powieści kryminalnych. Ponadto jest również scenarzystą i producentem wybitnych filmów takich jak: Kupiec wenecki z Alem Pacino czy Most przeznaczenia z Robertem de Niro. Na swoim koncie ma liczne nagrody zarówno za produkcje filmowe, jak i powieści. Jest autorem 25 pozycji, które ukazały się w 28 krajach. Łączna sprzedaż jego książek przekroczyła 13 milionów egzemplarzy.
Słynie z doskonałych, dynamicznych fabuł, pełnokrwistych bohaterów, niespodziewanych zwrotów akcji oraz bardzo rzetelnego podejścia do realiów policyjnych. Regularnie uczestniczy jako obserwator w pracy policji hrabstwa Sussex w rodzinnym Brighton, bierze udział w oględzinach miejsc zbrodni, sekcjach zwłok oraz przesłuchaniach przestępców.
W Polsce ukazały się m.in.: Nie dość martwy, Czekając na śmierć oraz Uścisk nieboszczyka.

Foksal
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-774-7964-3

Tytuł oryginalny: Not dead yet

Liczba stron: 520

Foksal

Format: 135x202mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Tłumaczenie: Jerzy Malinowski

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...