Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

We mgle czasów

Antonio Munoz Molina

We mgle czasów

7.5

(45 ocen) wspólnie z

44,90

 

Pod koniec października 1936 roku hiszpański architekt Ignacio Abel przybywa do Nowego Jorku, by rozpocząć ostatni etap swojej długiej podróży. Jej początkiem była ucieczka do Francji przez jeden z frontów wojny domowej, za którym pozostawił żonę i dzieci. Podróż wypełniają mu wspomnienia sekretnego romansu z kobietą, która była miłością jego życia, a także konfliktów i wstrząsów poprzedzających bratobójcze walki w Hiszpanii.
Największy współczesny pisarz hiszpański mierzy się w tej powieści z największą traumą swej ojczyzny – hiszpańskiej wojny domowej. Opowiada o latach 1933-1936, które doprowadziły do krwawego, bratobójczego konfliktu. W powieści przewijają się postaci realnie istniejące (Negrín, Moreno Villa, Bergamín…) i fikcyjne. Tworzą one kontekst życia głównego bohatera, a zarazem sieć wątków zamieniających powieść w symfonię obrazów i skojarzeń oddających klimat epoki. Wyszukany styl, wspaniała historia miłosna i wnikliwy obraz przemian, które nieubłaganie kształtują ludzkie życie i przeznaczenie – epicki rozmach jest tu doprawdy imponujący.
„Dzieło wybitne, łączące w sobie historię miłosną z barwnym portretem trawionego wojną narodu” – Kirkus Review
„Molina wreszcie zaczyna zdobywać międzynarodowy rozgłos, na który niewątpliwie zasługuje.” – The Booklist
„”Wojna i pokój” hiszpańskiej wojny domowej, opisująca czasy spokojnej rutyny i groteskowej brutalności” – Publishers Weekly
„Nakreślony po mistrzowsku i z dbałością o najdrobniejszy szczegół portret Hiszpanii, łączący prawdziwą historię z literackim wyobrażeniem, pokazujący napięcie między poddaniem się miłości i sztywnymi regułami wojny. Powieść Moliny to jeden z najbardziej imponujących pomników hiszpańskiej wojny domowej w dziejach literatury.” – The Washington Post

Świat Książki
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-794-3094-9

Liczba stron: 848

Format: 12.3x20.0

Cena detaliczna: 44,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...