Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Web Data Mining z użyciem języka Python

Web Data Mining z użyciem języka Python

53,84

 

Danologia to najszybciej rozwijająca się dziedzina na świecie. Przewiduje się, że do roku 2026 stworzy 11,5 mln nowych miejsc pracy, tak więc osoby poszukujące pracy i posiadające ten zestaw umiejętności mają tu wiele moż-liwości. Jednym z najbardziej pożądanych obszarów w dziedzinie danologii jest wydobywanie informacji ze stron internetowych. Jeśli jesteś początkującym danologiem, który chce się nauczyć różnych technik eksplorowania stron sieci Web, ta książka jest właśnie dla Ciebie.
Na początku tej książki omawiane są kluczowe koncepcje związane z eksploracją danych w sieci Web i jej taksono-mią. Następnie omawiane są podstawy dotyczące procesu ekstrakcji danych ze stron, jego zastosowania i komponenty, a także inne tematy, jak choćby aspekty prawne związane z procesem ekstrakcji, wyodrębnianiem i wstępnym przetwarzaniem danych, ekstrakcją danych z dynamicznych stron internetowych czy zabezpieczeniem CAPTCHA.
Przedstawia również koncepcję eksploracji opinii oraz struktury stron internetowych. Ponadto omawia ona eksplorację grafów, wyodrębnianie informacji ze stron internetowych, wyszukiwanie na stronach i hiperłącza, wyszukiwanie algorytmem Hyperlink Induced Topic Search (HITS) oraz algorytmy partycjonowania, które używane są przy eksploracji danych w sieci Web. Na końcu książki prezentowane są różne techniki eksploracji ułatwiające odkrywanie interesujących wzorców użycia z danych na stronach internetowych.

KLUCZOWE ELEMENTY
Pełny przegląd podstawowych i zaawansowanych koncepcji dotyczących eksploracji danych w sieci Web.
Pracuj z łatwymi w użyciu bibliotekami open source języka Python do eksplorowania danych.
Zapoznaj się z różnymi korzystnymi obszarami i zastosowaniami dla eksploracji danych w sieci Web.

CZEGO SIĘ NAUCZYSZ?
Dokonywać ekstrakcji danych z dowolnej witryny internetowej z użyciem języka Python.
Zapoznasz się z koncepcjami dotyczącymi eksploracji opinii i analizy nastrojów.
Użyjesz eksploracji struktury do odkrywania informacji o strukturze danej strony.
Nauczysz się zbierać i analizować dane z mediów społecznościowych z użyciem języka Python.
Użyjesz eksploracji korzystania ze strony do przewidywania zachowań internautów podczas przeglądania stron.

DLA KOGO JEST TA KSIĄŻKA
Ta książka jest przeznaczona dla każdego, kto chce się nauczyć eksplorować dane na stronach sieci Web. Będzie najbardziej pomocna dla początkujących danologów, inżynierów danych i analityków danych, którzy chcą opanować techniki eksplorowania danych na stronach internetowych.

Apn Promise
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-7541-530-8

Liczba stron: 348

Cena detaliczna: 89,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...