Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Welesówna

Mika Modrzyńska

Welesówna

6.8

(74 ocen) wspólnie z

28,92

 

Co łączy zaginioną przyjaciółkę, demoniczne siły i martwą nauczycielkę matematyki?

Tosia, dla przyjaciół Ted, ma typowe nastoletnie problemy: klasówkę do poprawy, dziwnego nauczyciela od matmy, zaginioną przyjaciółkę i słowiańskie demony, które domagają się jej uwagi. Czekaj, co?!

Kiedy podczas pogrzebu lubianej nauczycielki z podstawówki widzi się, jak zmarła wstaje z grobu, ma się dwie opcje: albo przestać oglądać straszne filmy po nocach, albo wysłuchać ducha i spełnić jego ostatnią prośbę. Ted wybiera tę drugą możliwość – w końcu pani Martyna prosi tylko o chwilę rozmowy z wikarym, to nie powinno przynieść żadnych kłopotów… Prawda?

Otóż nie. Kłopoty w postaci słowiańskich demonów są w życiu Ted jak psy gończe – kiedy wyczuwają, że dziewczyna je słyszy i może im pomóc, nie potrafią odpuścić. Zaczynają dopominać się o jej uwagę, twierdząc, że jest jakąś Welesówną, a ona przecież na nic takiego się nie pisała. Zresztą, ma na głowie ważniejsze sprawy – jej przyjaciółka Zuzia nagle zniknęła, a w sprawę może być zamieszany nowy, młody nauczyciel, który wpadł zaginionej w oko…

Ted zaczyna prywatne śledztwo. Lawiruje między lekcjami, salonem kosmetycznym, gdzie pomaga mamie, i światem słowiańskich wierzeń, którego nie da się spławić solidnym ciosem w nos. Szuka swojej przyjaciółki, ale po drodze odkryje, co łączy ją z tajemniczym Welesem i jaką ten ma dla niej misję…

***

Od pierwszych stron czułam, że Welesówna to powieść, która mnie porwie. Dużo humoru, przygoda, zagadki i nastolatka, która widzi demony – ta książka nie może przejść bez echa! Ale uważajcie… Nie będziecie mogli się od niej oderwać!

Patrycja Górska, @nastepnastrona

Historia Ted idealnie obrazuje fakt, że książki to przede wszystkim najlepsza forma rozrywki. Życie w małej miejscowości przeplata się z dorastaniem, nauką i szukaniem uwagi przez demony. Lekkie pióro i niebanalny humor sprawiają, że ciężko oderwać się od lektury.

Gabriela Łukaszewicz, @gvbiik

Miłośnicy słowiańskich wierzeń – to coś dla was! Mika Modrzyńska stworzyła rewelacyjną oraz zabawną historię łączącą typowe nastoletnie problemy i słowiańskie demony, które głośno domagają się uwagi. Ja przepadłam! W końcu… co tam klasówka z matmy w obliczu zaginionej przyjaciółki i wstającej z grobu nauczycielki? Przygotujcie mrożoną łopatkę wieprzową… przepraszam - trochę wolnego czasu i dajcie się porwać niesamowitej przygodzie z młodą Welesówną w roli głównej.

Karolina Syc, @kiiki.books

BIOGRAM

Mika Modrzyńska

Pochodząca z Mazur absolwentka lingwistyki stosowanej, a od sześciu lat pełnoetatowa podróżniczka. Pracowała m. in. jako operator rollercoasterów w Karolinie Południowej i systemów VR w Nowej Zelandii. Laureatka konkursów literackich, autorka powieści Styczniowa letnia noc i Cypek oraz licznych opowiadań wydawanych w antologiach i magazynie „Nowa Fantastyka”..

Sine Qua Non
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-8330-239-3

Liczba stron: 352

Cena detaliczna: 44,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...