Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wesele lektura z opracowaniem

Stanisław Wyspiański

Wesele lektura z opracowaniem

12,50

 

Doskonałe wydanie jednej z najważniejszych lektur szkolnych.

W podkrakowskich Bronowicach odbywa się wesele poety Lucjana Rydla i Jadwigi Mikołajczykówny. Na tym wydarzeniu gromadzą się inni krakowianie: pani Rydlowa, poeta Kazimierz Tetmajer, Dziennikarz. Jak się okazuje nadal trudno dojść do porozumienia mieszkańcom miasta oraz wsi. Późnym wieczorem do bronowickiej chaty przybywają duchy. Stanisław Wyspiański w swoim dramacie zmierzył się z pytaniem czy Polacy mogą odzyskać niepodległość?

Lektura wraz z opracowaniem to najlepszy pomysł zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Wydanie to zostało przygotowywane pod kierownictwem Katarzyny Zioły-Zemczak, która posiada ogromne doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Przez wiele lat była nauczycielką języka polskiego. Obecnie pracuje jako konsultantka ds. języka polskiego.

“Wesele lektura z opracowaniem” jest wydaniem, w którym tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce. Ten zabieg ma na celu ułatwienie czytelnikowi odnalezienie omawianego fragmentu, zgromadzenie potrzebnych informacji, zapamiętanie najważniejszych wiadomości, które ostatecznie pozwolą na lepsze przygotowanie się do lekcji, sprawdzianów i odpowiedzi ustnych.

Wydanie to zawiera interesujący biogram autora, streszczenie, mapę mentalną, najważniejsze zagadnienia omawiane na lekcjach. W książce znajdziecie także wiele inspirujących informacji, przykładowych zadań i podpowiedzi.

Czytanie lektury stanie się twórczą przygodą!

SBM
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-805-9742-6

Liczba stron: 224

Format: 17.0x24.5cm

Cena detaliczna: 25,00 zł

Ekranizacja

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Kamil Janos

Wesele lektura z opracowaniem

Nie jestem zbyt dobry z języka polskiego. Często nie rozumiem pewnych tekstów- szczególnie lektur, które napisane są trudną polszczyzną. Obawiałem się "Wesela". Wiedziałem, że nie będzie mi tak łatwo zaliczyć sprawdzianu. Przerażała mnie myśl o pojawieniu się tej lektury na maturze. Dzięki temu wydaniu jestem pewny (ba! nawet chce, aby się pojawiła), że sobie z nią poradzę. Polecam każdemu kto z lekturami ma jakikolwiek problem.
Anna Pawlicka

Wesele na 4+

Najlepsze wydanie! Jestem bardzo zadowolona, bo z łatwością przeszłam czas omawiania tej lektury w szkole. Ostatecznie lekturę zaliczyłam na 4+ dzięki temu opracowaniu. Super!
Jadwiga Kamińska

Polecam

Najlepsze wydanie z jakim miałam przyjemność pracować. Od wielu lat jestem nauczycielką języka polskiego. Raczej nie pochwalam, gdy moi uczniowie korzystają z opracowań. Są pewne lektury, które niestety obecnie tego wymagają. Język się zmienia. Z czasem staje się przeszkodą nie do przejścia. Współczesny spis lektur jest bardzo dobry, lecz trudny. Zdaję sobie z tego sprawę, że nastolatkowie mogą mieć z nią problem. Uważam, że najważniejsze jest poprawne wyciągnięcie wniosków z lektury. Stąd moje ogromne popracie dla tego wydania. Jest napisane tak, że jedynie uczniom podpowiada. Muszą przy niej pracować by w pełni ją zrozumieć. To bezpieczny zabieg mający pozytywne efekty. Serdecznie polecam

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...