Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wewnętrzne mechanizmy. Eseje literackie 2000-2005

John Maxwell Coetzee

Wewnętrzne mechanizmy. Eseje literackie 2000-2005

7.4

(9 ocen) wspólnie z

31,43

Nowa powieść autora "The Childhood of Jesu" już wiosną 2013

J.M. Coetzee, jeden z najbardziej cenionych powieściopisarzy, w roli krytyka literackiego. W Wewnętrznych mechanizmach analizuje twórczość największych pisarzy XX wieku - od Samuela Becketta i Güntera Grassa po Gabriela Garcię Marqueza i Philipa Rotha. Te eseje, olśniewająco wnikliwe, wymagające, a jednocześnie przystępne, dowodzą bystrego oka i niezachwianej krytycznej przenikliwości. Napisane z jasnością i precyzją, czytelnikom, którzy znają omawiane tu utwory, proponują świeże i pouczające spojrzenie, a tym, którzy spotykają się z nimi po raz pierwszy, dostarczą doskonałego wprowadzenia do nich i ich omówienia.

Znak
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2012-08-16

ISBN: 978-83-240-2218-2

Opracowanie graficzne
Witold Siemaszkiewicz

Tytuł oryginalny: Inner Workings: Literary Essays 2000-2005

Liczba stron: 352

Znak

Format: 140x205

Cena detaliczna: 44,90 zł

Tłumaczenie: Marek Król

„Irish Times”

”Coetzee krytyk jest równie znakomity jak Coetzee pisarz.”

„Scotland on Sunday”

”Coetzee pisze przede wszystkim o warsztacie literackim: niczym inżynier rozkłada tekst na czynniki pierwsze i pokazuje, co należy zmienić, żeby poprawić efekt końcowy.”

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...