Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Widelec Wiedźma i smok Opowieści ze świata Alagaesii Tom 1 Eragon

Christopher Paolini

Widelec Wiedźma i smok Opowieści ze świata Alagaesii Tom 1 Eragon

6.4

(294 ocen) wspólnie z

29,00

 

Autor międzynarodowego bestsellera fantasy powraca z zupełnie nowymi opowiadaniami ze świata Eragona i cyklu Dziedzictwo!

Wędrowiec i przeklęte dziecko. Zaklęcia i magia. I oczywiście smoki. Witamy z powrotem w świecie Alagaesii.

Minął rok od dnia, gdy Eragon opuścił Alagaesię, szukając idealnego domu dla nowego pokolenia Smoczych Jeźdźców. Teraz zmaga się z niekończącą serią obowiązków i problemów: budową ogromnej twierdzy, zdobywaniem zapasów, strzeżeniem smoczych jaj i łagodzeniem tarć między wojowniczymi Urgalami i wyniosłymi elfami. Dopiero wizja, zesłana przez Eldunari, niespodziewani goście i porywająca urgalska legenda pozwalają mu nieco odpocząć i spojrzeć na wszystko z nowej perspektywy.

Zbiór ten zawiera trzy oryginalne opowiadania, których akcja rozgrywa się w Alagaesii, połączone narracją o dalszych losach Eragona. Dodajmy do tego wyjątki z pamiętnika niezapomnianej czarownicy i wróżki, zielarki Angeli - napisane przez Angelę Paolini, która zainspirowała swojego brata do stworzenia tej niezwykłej postaci!

Znów możemy rozkoszować się niezrównaną wyobraźnią Christophera Paoliniego, dzięki porywającemu nowemu zbiorowi opowiadań ze świata cyklu "Dziedzictwo"!

Mag
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-748-0746-3

Tytuł oryginalny: The Fork, The Witch and the Worm

Liczba stron: 192

Format: 14.0x22.0cm

Cena detaliczna: 29,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...