Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Widziane stąd wybór wywiadów z polakami

Janusz Szlechta

Widziane stąd wybór wywiadów z polakami

30,30

 


Takiej książki na rynku polskim i polonijnym jeszcze nie było!"Widziane stąd" to zbiór 51 wywiadów z Polakami, których los rzucił do Stanów Zjednoczonych. Tutaj znaleźli swoje miejsce, pracę, tutaj założyli swoje rodziny i realizują się na swój sposób.Janusz M. Szlechta już blisko 20 lat pracuje w "Nowym Dzienniku" – dobrze znanej i cenionej polonijnej gazecie w metropolii nowojorskiej. Zetknął się z wieloma rodakami, współpracował z nimi, rozmawiał i te rozmowy właśnie, przemyślenia i doświadczenia, postanowił utrwalić.Jest więc w tej książce rozmowa - nigdzie jeszcze nie publikowana - ze znakomitym rysownikiem Billem Sienkiewiczem, prawnukiem noblisty Henryka Sienkiewicza. Jest też rozmowa z Lindą Plochocki, córką warszawskiego powstańca, która jest szefową Fundacji Heleny Modrzejewskiej i opiekuje się dworkiem-muzeum znakomitej aktorki w Arden, w dalekiej Kalifornii.Jest rozmowa z Januszem Młynkiem, który w swojej szkole wychował wiele znakomitych szablistek, które zdobywały i zdobywają mistrzostwo USA i świata. I z Józefem Pałką, który rozkochał Polonię w tańcach, a przy okazji wychował wiele par, które zawojowały parkiety w Ameryce i w świecie.Ksiądz Ryszard Koper opowiada o swojej służbie Bogu i Polonii, ale też o swojej pasji pisarskiej. Jest rozmowa z młodym Polakiem - Rafałem Stachowskim - który służy w armii amerykańskiej (był w Iraku i w Afganistanie). I z Andrzejem S. Nowakiem, znakomitym naukowcem, profesorem budownictwa lądowego na Auburn University w Auburn w stanie Alabama. Warto dowiedzieć się więcej o tych ludziach i o amerykańskiej Polonii. Wystarczy sięgnąć po tę książkę!

Kreator Instytut Wydawniczy
Oprawa miękka

Wydanie: 1

Data pierwszego wydania:
2015-07-13

ISBN: 978-83-7344-068-5

Liczba stron: 360

Cena detaliczna: 39,30 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...