Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wieczna

Lisa Scottoline

Wieczna

7.6

(101 ocen) wspólnie z

26,93

 

Powieść, o której napisaniu Lisa Scottoline marzyła od lat.
Rzym, rok 1937. Elisabetta, Marco i Sandro to trójka włoskich nastolatków, których przyjaźń jest silniejsza niż dzielące ich różnice. Elisabetta - która marzy, że zostanie pisarką - ma kłopoty w domu. Marco, syn byłego kolarza, to przystojny i w gorącej wodzie kąpany chłopak, który wolny czas spędza na pomaganiu ojcu w barze. Tymczasem spokojny, dobroduszny Sandro - geniusz matematyczny - wychowuje się w inteligenckiej żydowskiej rodzinie. Mijają lata, a ich relacja z przyjaźni powoli zmienia się w rywalizację dwóch kandydatów do serca dziewczyny. Jednakże nad Europą wisi już widmo wojny. We Włoszech rządzi kochany przez naród duce. Sytuacja przyjaciół komplikuje się, gdy Mussolini zawiera przymierze z Hitlerem i rozpoczyna zakrojone na szeroką skalę prześladowania przychylnych mu dotąd Żydów. Wreszcie dochodzi do katastrofy, która wpłynie na losy głównych bohaterów i podda ich wielkiej próbie. Młodzi zaczynają wtedy rozumieć, że faszyści to dopiero początek…
"Wieczna" to poruszająca opowieść o zdradzie, lojalności, triumfie i klęsce w czasach najtragiczniejszych zwrotów akcji w dziejach ludzkości. Ta osadzona na tle jednego z najpiękniejszych miast świata opowieść na długo zapadnie w serce i duszę nawet najtwardszego czytelnika. W "Wiecznej" Lisa Scottoline swoim wielkim talentem zabiera nas do Włoch czasów II wojny światowej, przedstawiając wzruszającą historię o trzech rodzinach, których przecinające się światy zostają nagle zniszczone. Autorka oczami zapadających w pamięć postaci ukazuje tragiczne piękno wojennego Rzymu, w którym czytelnicy, śledząc losy bohaterów, odnajdą radość i smutek. To naprawdę pełna pasji opowieść o przyjaźni, lojalności i ogromnym bohaterstwie. Pam Jenoff Zupełna zmiana w porównaniu z doskonale sprzedającymi się współczesnymi thrillerami Scottoline - ambitna, dogłębnie przebadana historia trzech rzymskich rodzin uwikłanych w krach faszystowskich Włoch… Polecam z głębi serca. "Kirkus Reviews" Wspaniała wyprawa Scottoline w świat powieści historycznych… Autorka umiejętnie ożywia wydarzenia z przeszłości. Ta wciągająca, pełna emocji historia przyciągnie fanów literatury opisującej czasy II wojny światowej. "Publishers Weekly" Lisa Scottoline - autorka wielu bestsellerów z listy "New York Timesa", laureatka Nagrody Edgara, przewodnicząca organizacji Mystery Writers of America. Pomysłodawczyni kursów Justice & Fiction w University of Pennsylvania Law School, dzięki którym zdobyła tytuł najlepszego wykładowcy. Jej książki ukazały się w nakładzie przeszło 30 milionów egzemplarzy w 35 krajach, a prawa do ekranizacji thrillerów zostały zakupione przez liczne wytwórnie filmowe i stacje telewizyjne. Mieszka w Filadelfii wraz z gromadą uroczych, choć niesfornych zwierzaków.

Prószyński Media
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-829-5025-0

Tytuł oryginalny: Eternal

Liczba stron: 696

Format: 13.0x20.0cm

Cena detaliczna: 44,99 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...