Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wieczorne opowieści mądrej treści

Bruno Ferrero

Wieczorne opowieści mądrej treści

18,22

 

„Kiedy oglądamy z dzieckiem filmy animowane, siedzimy obok siebie: jesteśmy blisko, ale nie patrzymy na siebie. Kiedy coś opowiadamy, zaglądamy sobie w oczy, a wtedy… zaczynają dziać się małe cuda”.

Wieczorne opowieści mądrej treści to wyjątkowa książka, która pomaga rodzicom nawiązać dobry kontakt z dziećmi, porozmawiać o nurtujących je problemach i podsunąć dobre rozwiązania.

Dzieci potrzebują, by ktoś im powiedział, jak stawiać czoła niebezpieczeństwom, jak reagować na groźby, jak odnaleźć iskierkę normalności, kiedy dokoła jest zamieszanie. Muszą wiedzieć, jak się zachować wobec krzywdy i niesprawiedliwości. Macie wrażenie, że wasze dziecko jest smutne czy cierpi? Zacznijcie od „Był sobie raz”: to uczyni przerwę w czasie, która usuwa niepokój, pomagając dziecku otworzyć się. Bowiem bohater, czy to zajączek czy też myszka, mały książę czy wróżka, jest nim i zarazem kimś innym.

Dzieci mają trudności w mówieniu o swoich problemach: za bardzo boją się ranić rodziców. Wolą zrzucić wszystko na okropny ból brzucha, zamiast powiedzieć, że w szkole były zastraszane przez grupę łobuzów, czy że mają trudności w kolegami.

Wobec tego, o czym trudno powiedzieć wprost, wobec niepokoju i wściekłości pozostają opowieści. Historyjki, które – jak napisał psychoanalityk Bruno Bettelheim – dadzą „punkt zaczepienia, aby się odbić”. A więc wzrastać.

O autorze

Bruno Ferrero – salezjanin, znany duszpasterz, dziennikarz i pedagog zajmujący się formacją dzieci i młodzieży. Jest autorem licznych pomocy katechetycznych oraz niezmiernie popularnych książek z opowiadaniami dla dzieci i dorosłych, tłumaczonych w wielu krajach.

Jedność
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-814-4761-4

Liczba stron: 160

Jedność

Format: 145x205 mm

Cena detaliczna: 32,90 zł

Rok wydania: 2023

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...