Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wiedeń i dolina Dunaju. Pascal Lajt

Wiedeń i dolina Dunaju. Pascal Lajt

19,38

 

Wiedeń i dolina Dunaju Miasto o wielu twarzach i słoneczna dolina Wachau

-Z czego słynie wiedeńska opera?

-Czy można odwiedzić dom Mozarta?

-Jak wygląda prawdziwa kawa po wiedeńsku?

-Dlaczego morele z Wachau są najsmaczniejsze?

Podczas podróży z Pascalem zanurzysz się w wiedeńskim klimacie kawiarni i pałaców!

Dolina Wachau to malowniczy, niespełna 40-kilometrowy odcinek przełomu Dunaju, między miastami Krems an der Donau i Melk. Rzekę otaczają zielone wzgórza porośnięte lasami, winoroślą na południowych stokach i sadami morelowymi. Nad brzegiem Dunaju wyrosły piękne miasteczka, zamki i klasztory. Jako jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie Wachau zostało wpisane na listę UNESCO. Wyjątkowym sposobem zwiedzania doliny jest rejs statkiem – pozwala połączyć podziwianie krajobrazu z degustacją potraw i win.

Beata Mazurek autorka bloga viennesebreakfast.com

Tort Sachera Wszystko zaczęło się, gdy w 1832 r. książę Metternich zapragnął, by podczas przyjęcia podano zupełnie nowy deser. Kucharz na wieść o tym dostał ataku paniki i ciężko się rozchorował. Jego miejsce zajął 16-latek, który dopiero uczył się fachu cukiernika – Franz Sacher. Z tego, co miał pod ręką, upiekł tort. Jak to ciasto wyglądało, nikt już nie pamięta, ale do dzisiaj tort Sachera znany jest jako proste czekoladowe ciasto przełożone konfiturą morelową, a następnie solidnie pokryte polewą czekoladową. Spróbować można dwóch wersji tortu – Original Sachertorte w hotelu Sacher oraz Demel Sachertorte w najsłynniejszej cukierni w Wiedniu – K.u.K. Hofzuckerbäcker Demel.

Pascal
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-8317-307-8

Liczba stron: 160

Cena detaliczna: 34,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...