Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wielka księga Kubusia Puchatka

Alan Alexander Milne, David Benedictus

Wielka księga Kubusia Puchatka

8.4

(37 ocen) wspólnie z

59,90

 

Eleganckie wydanie dwóch klasycznych książek A.A. Milne’a o Kubusiu Puchatku oraz ich napisanej po latach kontynuacji. Doskonały pomysł na prezent!
Zajrzyjcie do Stumilowego Lasu, gdzie najsłynniejszy miś na świecie przeżywa fascynujące przygody ze swoimi przyjaciółmi. Zabawa na pewno będzie przednia!
W tomie: „Kubuś Puchatek” , „Chatka Puchatka”, „Powrót do Stumilowego Lasu”
Alan Alexander Milne (1882–1956)
Urodził się w Londynie jako trzeci syn dyrektora prywatnej szkoły dla chłopców Henley House. Po ukończeniu z wysokimi notami tej uczelni rozpoczął studia na Uniwersytecie Cambridge, gdzie pod wpływem poznanego tam nauczyciela, znanego autora SF Herberta George’a Wellsa, postanowił zostać pisarzem. Po wojnie, podczas której walczył na froncie i z której wyniósł jak najgorsze wspomnienia, rozpoczął się okres sukcesów literackich pisarza. W 1920 roku zaczęto wystawiać jego sztuki teatralne, w październiku zaś urodził się jego jedyny syn Christopher Robin, znany na całym świecie jako Krzyś. To jemu właśnie na pierwsze urodziny kupił pluszowego misia — Kubusia Puchatka.
David Benedictus (1938)
Pisarz i reżyser teatralny. Jego druga powieść „You’re a Big Boy Now” została zekranizowana przez Francisa Forda Coppolę w 1966 roku. Prowadził program „Book at Bedtime” w BBC Radio 4. Jest autorem serii audycji radiowych o Kubusiu Puchatku, w których Judi Dench występowała jako Kangurzyca, a Geoffrey Palmer jako Kłapouchy. Wiele lat czekał na zgodę spadkobierców praw do książek A.A. Milne’a na wydanie kontynuacji przygód Misia o Bardzo Małym Rozumku.

Nasza Księgarnia
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2013-05-13

ISBN: 978-83-101-2469-2

Liczba stron: 384

Format: 165x220mm

Cena detaliczna: 59,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...