Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

WIELKA PRZYGODA NEON klasa 1 część 1 Podręcznik zintegrowany EDYCJA 2023-2025

Elżbieta Kacprzak, Ogrodowczyk Małgorzata, Sawicka Krystyna, Swoboda Ewa, Wójcicka Grażyna

WIELKA PRZYGODA NEON klasa 1 część 1 Podręcznik zintegrowany EDYCJA 2023-2025

22,90

 

Podręcznik do klasy 1 część 1 z serii „Wielka Przygoda” zawiera treści z edukacji polonistycznej, społecznej i przyrodniczej oraz edukacji matematycznej. Pozwala dobrze opanować umiejętność czytania; wspiera naukę pisania; uczy prawidłowej artykulacji głosek i wyraźnego mówienia; wprowadza dziecko w świat wartości; umożliwia porządkowanie wiedzy nieformalnej dzieci i kształtowanie pojęć matematycznych oraz uczy argumentowania, kształtuje i rozwija samodzielne myślenie dziecka. Podręcznik:Pozwala dobrze opanować umiejętność czytania dzięki tekstom do nauki czytania na kilku poziomach trudności.Wspiera naukę pisania najpierw liter, wyrazów i zdań, a potem różnych form wypowiedzi pisemnych.Ułatwia naukę ortografii i zapamiętywania trudnej pisowni wyrazów.Wprowadza dziecko w świat wartości poprzez wychowawcze teksty, inspirujące do twórczej rozmowy i wyciągania wniosków.Uczy prawidłowej artykulacji głosek i wyraźnego mówienia na stronach Mistrzowie mowy zawierających ćwiczenia motoryki narządów artykulacyjnych, ćwiczenia oddechowe, fonacyjne, ćwiczenia dykcji i głośnego mówienia.Wprowadza uczniów w świat przyrody w trzech cyklach – W świecie przyrody, W laboratorium, Świat jest ciekawy!Ułatwia rozumienie pojęcia liczby przedstawionej w różnych aspektach.Umożliwia porządkowanie wiedzy nieformalnej dzieci i kształtowanie pojęć matematycznych w dalszej perspektywie dzięki zadaniom, w którym dziecko wykorzystuje swoją intuicję oraz doświadczenia ukierunkowane na definicje.Rozwija umiejętności słuchania i czytania tekstów matematycznych oraz mobilizuje do krytycznego słuchania, analizowania danych, stymulowania samodzielności i krytycznego myślenia na stronach z opowiadaniami matematycznymi.Przygotowuje ucznia do realizacji wielu zagadnień geometrycznych na wyższych poziomach edukacyjnych oraz rozwiązywania zadań geometrycznych w sposób praktyczny.Uczy argumentowania, kształtuje i rozwija samodzielne myślenie dziecka, w tym myślenie twórcze, dzięki zadaniom niestandardowym (zadania z żarówką), w którym można różnie interpretować dane, a więc nie ma jednego słusznego rozwiązania.Daje możliwość analizowania związków między liczbami, co jest wstępem do zrozumienia zagadnień algebraicznych, dzięki ćwiczeniom angażującym do zabawy w „mówiące liczby”.Przygotowuje do rozwiązywania zadań tekstowych dzięki ilustrowanym zadaniom, które ułatwiają rozumienie problemów matematycznych.

Nowa Era
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-2674-573-7

Liczba stron: 128

Cena detaliczna: 22,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...