Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wielkie nadzieje i dalsze rozważania

Arkadiusz Żychliński

Wielkie nadzieje i dalsze rozważania

8.7

(3 oceny) wspólnie z

38,00

 

Szkice składające się na książkę to wyraziste portrety znaczących twórców, wnikliwe komentarze do wybranych fikcji literackich i filmowych, syntetyczne próby ogarnięcia sugestywnych projektów myślowych, impresyjne refleksje na niepokojące tematy. Podwaliny pod zadanie lektury kładą niezmiennie wielkie nadzieje, sklepieniem są zawsze dalsze rozważania. Dziewiętnaście esejów podejmuje wędrówki śladami takich autorów jak José Saramago, Jorge Luis Borges, Roberto Bolano, Javier Marías, Henry James, Patricia Highsmith, David Foster Wallace, J. M. Coetzee, Elias Canetti, Paul Celan, Wilhelm Genazino, Jean-Pierre Melville, Friedrich Nietzsche, Emil Cioran, Martin Heidegger i Peter Sloterdijk.
Arkadiusz Żychliński – filolog, tłumacz, fikcjoznawca. Adiunkt w Instytucie Filologii Germańskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, członek zespołu Pracowni Pytań Granicznych w tej uczelni. Autor monografii na temat poetyki przekładu pisarstwa filozoficznego Heideggera Unterwegs zu einem Denker (2006), współredaktor zbioru interwencji krytycznych W sprawie Agambena (2010), antologii zbierającej wpływowe filozoficzne odczytania pisarstwa Kafki Nienasycenie (2011) oraz studiów krytycznoliterackich Powinowactwa Pessoi (2013).
Książka została wydana przez Wydawnictwo Nauka i Innowacje sp. z o.o.

Rebis
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-637-9525-2

Liczba stron: 347

Format: 150x225mm

Cena detaliczna: 38,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...