Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wiersz poleceń Linuksa. Rozwijanie umiejętności efektywnej pracy

Barrett Daniel

Wiersz poleceń Linuksa. Rozwijanie umiejętności efektywnej pracy

7.0

(1 ocena) wspólnie z

59,00

 

Linux od dawna jest chętnie używanym systemem operacyjnym, na jego bazie powstało wiele dystrybucji odpowiadających zróżnicowanym potrzebom. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że większość zadań administracyjnych w Linuksie najwygodniej wykonywać za pomocą myszy. Wiersz poleceń jest o wiele trudniejszym interfejsem: na ekranie wyświetla się znak zachęty, a system oczekuje na wpisanie poprawnie zbudowanego polecenia. Taki sposób pracy jednak pozwala na uzyskanie dużo wyższej efektywności niż interfejs graficzny.

Tę książkę docenią administratorzy systemów, projektanci, inżynierowie aplikacji i entuzjaści Linuksa. Dzięki niej dowiesz się, jak tworzyć i uruchamiać złożone polecenia rozwiązujące rzeczywiste problemy, przetwarzające i pobierające informacje, a także automatyzujące zadania, które dotychczas trzeba było wykonywać ręcznie. Poznasz procesy zachodzące w komputerze po wykonaniu polecenia w wierszu poleceń i opanujesz kilkanaście różnych technik uruchamiania poleceń. Poszczególne zagadnienia zilustrowano przejrzystymi przykładami kodu. W książce znalazły się również bezcenne informacje o metodach uzyskiwania najwyższej skuteczności i efektywności działania. Nie zabrakło praktycznych wskazówek, instrukcji i trików ułatwiających takie zadania jak zarządzanie hasłami, łatwe nawigowanie po systemie plików czy przetwarzanie danych internetowych bez odrywania rąk od klawiatury.

Helion
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-283-9627-2

Liczba stron: 216

Cena detaliczna: 59,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...