Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Więź miłości Katolicka moralność małżeńska i etyka seksualna

Eijk Willem Jacobus

Więź miłości Katolicka moralność małżeńska i etyka seksualna

77,62

 

POTĘŻNE ŚWIADECTWO WIARY HOLENDERSKIEGO KARDYNAŁA Jak mogło dojść do tego, że społeczeństwo zachodnie, które jeszcze niecałe sto lat temu w kwestiach małżeństwa i moralności hołdowało klasycznej moralności chrześcijańskiej, w tak krótkim czasie diametralnie zmieniło swoje poglądy? Kardynał Willem Eijk od wielu lat stoi na straży wiary w Holandii. Mimo licznych prześladowań i uciszania wypowiedzi przez media głównego nurtu, ale również kościelne, nieustannie walczy o Prawdę. Świadectwem tej nieugiętej postawy jest najnowsze dzieło kardynała, poruszając temat obrony katolickiej etyki seksualnej. W Holandii w wielu miejscach zakazano dystrybucji tej książki, gdyż nie wpisuje się ona w światowy trend równości i tolerancji. We wspólczesnym świecie - nawet wewnątrz Kościoła - pojęcia, które były jasne i klarowne dla tak wielu pokoleń chrześcijan, teraz są zmieniane i wypaczane. Wyznawcy ideologii gender robią wszystko by zburzyć naturalny porządek świata i tym samym zamknąć ludziom drogę do poznania prawdziwej wolności, która jest tylko w Bogu. Bazując na wielowiekowej tradycji Kościoła oraz nauczaniu św. Jana Pawła II, kard. Eijk stworzył książkę, która dostarcza konkretnych odpowiedzi na nurtujące nas dzisiaj pytania.

Esprit
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: 1

ISBN: 9788367742856

Tytuł oryginalny: De band van de liefde. Katholieke huwelijksmoraal en seksuele ethiek

Liczba stron: 552

Format: 16.0x23.0cm

Cena detaliczna: 99,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...