Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Więzień urodzenia

Jeffrey Archer

Więzień urodzenia

43,90

 

Gdyby Danny Cartwright oświadczył się Beth Wilson dzień wcześniej albo dzień później, nie zostałby aresztowany i oskarżony o zamordowanie swojego najlepszego przyjaciela. Jednak kiedy czterema świadkami oskarżenia są: adwokat, popularny aktor, arystokrata i najmłodszy wspólnik w historii szacownej firmy, to kto uwierzy słowom oskarżonego? Danny zostaje skazany na dwadzieścia dwa lata i wysłany do najpilniej strzeżonego więzienia w kraju, skąd nikomu jeszcze nie udało się uciec.Ci, którzy wsadzili go za kratki, nie przewidzieli jednak, że Danny zrobi wszystko, żeby się na nich zemścić...
Więzień urodzenia to najnowsza, niezwykle błyskotliwa powieść mistrza fabuły Jeffreya Archera, której wciągająca intryga trzyma czytelnika w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.
„Błyskotliwa, o wartkiej akcji, mistrzowska opowieść Archera zachwyca i jest pełna niespodzianek”.
PUBLISHER’S WEEKLY
Jeffrey Archer jest autorem, którego powieści i opowiadania, między innymi Co do grosza, Kane i Abel czy Na kocią łapę, trafiły na szczyty światowych list bestsellerów i osiągnęły łączną liczbę ponad 135 milionów sprzedanych egzemplarzy.
Autor zasiadał pięć lat w Izbie Gmin, szesnaście lat w Izbie Lordów i przesiedział dwa lata w więzieniach Jej Królewskiej Mości, co zaowocowało trzema wysoko ocenionymi Dziennikami Więziennymi. Tajemnica autoportretu, jego poprzednia powieść, była światowym hitem, a w Anglii przez dwa miesiące utrzymywała się na liście bestsellerów.

Rebis
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania:
2012-11-06

ISBN: 978-83-751-0953-5

Tytuł oryginalny: A Prisoner of Birth

Liczba stron: 592

Rebis

Format: 13.5x21.5cm

Cena detaliczna: 43,90 zł

Tłumaczenie: Danuta Sękalska

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...