Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wilczy gang i nowe historie Kazimierza Nóżki

Marcin Szumowski

Wilczy gang i nowe historie Kazimierza Nóżki

8.1

(73 ocen) wspólnie z

22,45

 

"Wilczy gang i nowe historie Kazimierza Nóżki" - absolutnie zajmująca lektura, która może być zarówno nietypowym przewodnikiem po Bieszczadach, jak i przygodową opowieścią do poduszki! Autor przedstawia czytelnikom niezwykły świat dzikich zwierząt, które można spotkać na bieszczadzkich szlakach turystycznych.

"Wilczy gang i nowe historie Kazimierza Nóżki" to kolejny po "Niedźwiedzicy z Ballgrodu" tom opowieści o zwierzętach, które nie tylko pod osłoną nocy przemierzają bieszczadzkie szklaki, naznaczając je swoimi tropami. Turysta nie znajdzie tu wprawdzie nazw szlaków, na których wydarzają się opowiadane w książce historie, ale może domyślać się, że snujący je leśnik i zarazem obserwator przyrody doskonale wie, o czym mówi, bo był świadkiem wielu niesamowitych wydarzeń związanych z dzikimi zwierzętami.

Jak zachować się, gdy na leśnej ścieżce spotka się wilka? Patrzeć mu w oczy, czy z przerażeniem wspinać się na drzewo? Książka porusza intrygujące zwyczaje wilków, które w puszczy są zwierzętami nie tylko tajemniczymi, ale i wyjątkowo groźnymi. Jak skonstruowana jest wilcza wataha i jakimi rządzi się prawami? Czy samiec alfa jest w stadzie najważniejszy, czy może rządzi nim piękna, stara wilczyca nazywana Zołzą? Jak na przestrzeni ostatnich lat zmieniła się liczebność watahy i dlaczego kiedyś było w niej 6-8 wilków, a dzisiaj nawet kilkanaście? Sukces rozrodczy i więcej pokarmu, a może inne powody? W tej książce znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania: przewodnikiem autora po fenomenie wilczej watahy jest najbardziej znany polski leśnik, Kazimierz Nóżka.

Oficyna 4eM
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-662-4238-8

Liczba stron: 304

Format: 14.0x21.5cm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...