Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Windows Server 2022 Instalacja i konfiguracja

Adam Nogły

Windows Server 2022 Instalacja i konfiguracja

74,75

 

Microsoft Server 2022. Instalacja i konfiguracja to obszerny podręcznik, który krok po kroku przeprowadza przez procesy związane z uruchamianiem serwerowej wersji systemu Windows. Pokazuje, w jaki sposób skonfigurować najważniejsze usługi, z zaawansowaną konfiguracją Active Directory na czele, i zainicjować pracę między innymi serwerów: DNS, DHCP, ISS, FTP, NTP i serwerów plików. Przedstawia także najlepsze praktyki w zakresie konfiguracji usług kopii zapasowej, Windows Admin Center czy klastra awaryjnego. Każdy scenariusz został opisany w dwóch wariantach: z użyciem wiersza poleceń i z wykorzystaniem interfejsu graficznego.
W książce omówiono również nowsze technologie towarzyszące windowsowym serwerom, jak SQL, Docker, Windows Subsystem for Linux (WSL) czy PowerShell - słowem, wszystko, czego może potrzebować administrator, by rozpocząć pracę z systemem Windows Server 2022. Procedury zostały przedstawione w kolejności chronologicznej, tak aby po zakończeniu procesu otrzymać kompletną, redundantną i bezpieczną infrastrukturę, składającą się z serwerów o różnych zastosowaniach. To pozycja skierowana do doświadczonych administratorów, którzy znają architekturę systemu, używane w nim protokoły i zasady routingu.
Dzięki książce:
* poznasz krok po kroku system Windows Server 2022
* uruchomisz i skonfigurujesz kluczowe usługi i serwery
* skonfigurujesz i zabezpieczysz domenę Active Directory
* poznasz szereg usług dodatkowych, jak Docker, WSL i inne

Helion
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-289-0017-2

Liczba stron: 656

Helion

Format: 165x235mm

Cena detaliczna: 129,00 zł

Rok wydania: 2023

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...