Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wiosna na ulicy Czereśniowej

Rotraut Susanne Berner

Wiosna na ulicy Czereśniowej

36,90

 

Pełna zabawnych szczegółów, sympatycznych postaci i ujmująco codziennych sytuacji książka obrazkowa, w której nie pada ani jedno słowo. Wiosenna wyszukiwanka z bestsellerowej serii, która podbiła świat.

Już wiosna! Zielenią się pola, łąki i trawniki, kwitną pierwsze kwiaty, a zwierzęta wychodzą ze swych kryjówek, by wygrzewać się w słońcu. Ulica Czereśniowa tętni życiem. Na dworcu, na rynku, w sklepie, w parku – wszędzie aż roi się od ludzi. Czy zdołasz odnaleźć wszystkich? Sprawdź, co przydarzyło im się w ten piękny wiosenny dzień.

Każda strona tej książki to barwna, pełna szczegółów i postaci ilustracja przedstawiająca fragment miasta. Na kolejnych rozkładówkach odnajdujemy tych samych bohaterów w różnych miejscach i momentach dnia. Wypatrywanie ich i układanie opowieści o ich przygodach to wciągająca zabawa na długie godziny.

Ciepłe ilustracje Rotraut Susanne Berner, jej sympatyczni bohaterowie, humor i pogodny klimat ulicy Czereśniowej oczarowały już tysiące małych czytelników na całym świecie. „Wiosna na ulicy Czereśniowej” i „Lato na ulicy Czereśniowej” otwierają polską edycję serii, która jak dotąd ukazała się w 15 krajach w łącznym nakładzie niemal 1 000 000 egzemplarzy.


"Wiosna na ulicy Czereśniowej" to prawdziwa gratka dla młodych czytelników, którzy dzięki niej mogą doświadczyć czaru wiosennej przebudzenia przyrody. Kiedy przewracamy kolejne strony, zauważamy, jak ukazane w książce miejsca, takie jak park, sklep czy rynek, tętnią życiem. Wszędzie roi się od ludzi, którzy cieszą się słońcem, kolorowymi kwiatami i zielenią. Bohaterowie książki, mimo że nie mogą się z nami komunikować za pomocą słów, przekazują nam swoje emocje i doświadczenia za pomocą gestów, mimiki twarzy i akcji, które podejmują.

Kolejnym tomem serii jest "Lato na ulicy Czereśniowej". Powrót ulubionych postaci, letnie przygody i zabawy, pikniki na trawie i nocne podchody - wszystko to znamy z poprzedniej części, a teraz mamy okazję na nowo przekonać się, jakie wrażenie może wywrzeć na nas bezsłowna opowieść.

Wielką zaletą obu książek jest to, że nie są one tylko pasywnym doświadczeniem dla dziecka. Wyszukiwanie bohaterów na różnych stronach i układanie opowieści o ich przygodach to wciągająca zabawa, która rozwija wyobraźnię i koncentrację. Dzieci mogą zobaczyć, jak zwykłe, codzienne sytuacje zamieniają się w niezwykłe przygody, a co najważniejsze - mogą to zrobić samodzielnie, tworząc swoją własną historię.

Na całym świecie ukazało się już 15 części bestsellerowej serii Rotraut Susanne Berner. Ich ciepłe ilustracje, pełne humoru postaci i pogodny klimat ulicy Czereśniowej oczarowały już tysiące małych czytelników. Tak bogate w szczegóły obrazki sprawiają, że każda z książek jest prawdziwym dziełem sztuki, które pozwala dzieciom na twórcze odkrywanie świata.

Dwie Siostry
Oprawa: sztywne strony

ISBN: 978-83-653-4116-7

Liczba stron: 14

Format: 255x340mm

Cena detaliczna: 36,90 zł

 

Przedstawienie serii książek

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...