Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Witaj wiewiórko! Kapitan Nauka

Clima Gabriele

Witaj wiewiórko! Kapitan Nauka

6.0

(2 oceny) wspólnie z

36,90

 

Witaj, wiewiórko! to opowieść o małej wiewiórce, która poznaje życie w głębi lasu. Uczy się od swoich rodziców, jak biegać, skakać, chować żołędzie, uciekać przed niebezpieczeństwami i troszczyć się o innych. Atrakcyjna forma z okienkami i dziurkami pozwala obserwować, dotykać i poznawać świat natury, rozwijając przy tym zmysły dziecka, zwłaszcza wzroku i dotyku.
Zaskakujący świat przyrody
Z książeczką „Witaj, wiewiórko!” dzieci poznają uroczą rodzinę wiewiórek i ich potomstwo. Główny bohater o wdzięcznym imieniu Rudasek chce poznać świat, samodzielnie odkrywać smak i zapach leśnych przysmaków, a także nauczyć się biegać i skakać tak zwinnie jak jego rodzice, by uniknąć niebezpieczeństw, których w lesie nie brakuje. Prosta historia odkrywa przed dzieckiem przyrodę w różnych porach roku oraz zasady rządzące światem natury.
Pomysłowa forma książki z okienkami i kształtami pozwala dzieciom zaglądać przez dziuple i różne otwory, aby odnajdywać niespodzianki kryjące się na każdej stronie, które oddziałują na wyobraźnię i sprawiają, że pierwsze spotkania maluchów z książką stają się niezwykle atrakcyjne. Przykuwające wzrok ilustracje sprzyjają koncentracji na lekturze historii.
Rozwój
przyroda, poznawanie świata, koncentracja, wyobraźnia
W serii również
Witaj, motylku!
Witaj, ptaszku!
Witaj, zajączku!
Witaj, żabko!

Edgard
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-666-1044-6

Tytuł oryginalny: Buongiorno, scoiattolo!

Liczba stron: 24

Format: 19.6x19.6cm

Cena detaliczna: 36,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...