Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Witamy we Wszechświecie. Podróż astrofizyczna

Neil de Grasse Tyson

Witamy we Wszechświecie. Podróż astrofizyczna

8.1

(170 ocen) wspólnie z

59,90

 

JEDNA Z 10 NAJLEPSZYCH POPULARNONAUKOWYCH KSIĄŻEK WEDŁUG MAGAZYNU „FORBES”

Jesteście gotowi na fascynującą wyprawę w kosmos? Chcecie, nie ruszając się z własnego fotela, poznać tajemnice jakie skrywają planety, gwiazdy, czarne dziury i galaktyki? Trzech czołowych astrofizyków proponuje wam to właśnie dzięki tej książce!

Książka przenosi czytelnika z naszego własnego układu słonecznego do najdalszych granic przestrzeni.

„Jako obywatele kosmosu, mamy obowiązek go badać. Tak uważają astrofizycy Neil deGrasse Tyson, Michael Strauss i Richard Gott, przewodnicy w tej orzeźwiającej i pouczającej wyprawie przez pełne pyłu galaktyki oraz przez rozległe konsekwencje teorii odkrytych przez Alberta Einsteina”.
Nature

Jak żyją gwiazdy i jak giną?

Dlaczego Pluton nie jest już planetą?

Jak zaczął się wszechświat?

Udzielając odpowiedzi na te i wiele innych pytań, autorzy pomagają kosmos, pełen cudów, dzieląc się z czytelnikami wiedzą o funkcjonowaniu Wszechświata.

„Wszyscy trzej autorzy piszą w lekkim, nieformalnym, konwersacyjnym stylu, a w tekst są wplecione autentycznie zabawne anegdoty, takie jak krótka dygresja o krasnoludkach oraz komentarz na temat anglojęzycznych kosmitów w Star Treku. . . . Książka doskonale prezentuje nie tylko to, co wiemy o Wszechświecie, ale także jak go poznajemy”.
Science

Zysk i S-ka
Oprawa twarda z obwolutą

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-811-6502-0

Tytuł oryginalny: Welcome to the Universe. An Astrophysical Tour

Liczba stron: 500

Format: 150x230mm

Cena detaliczna: 59,90 zł

Proocja książki

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...