Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Władcy chmielu 6 Jay 1973

Jean Van Hamme

Władcy chmielu 6 Jay 1973

7.5

(2 oceny) wspólnie z

21,13

 

W zarządzie browaru Steenfort utrzymuje się krucha stabilizacja. Firmą kieruje Julianna, która wraz z byłym mężem Michaelem Fentonem mają razem nieco ponad połowę akcji. Niemniej wciąż muszą odpierać zakusy Karla Texela, właściciela wielkiego, amerykańskiego browaru, który forsuje swoje metody zarządzania firmą. Juliannie nie pomaga za bardzo dwudziestoletni syn Franciszek, który bardziej koncentruje się na życiu towarzyskim i działalności artystycznej, niż na pracy i zarządzaniu przedsiębiorstwem. Julianna poznaje Jaya, sympatycznego fotografa. Rozkwita między nimi uczucie, którego tak bardzo brakowało jej w nieudanym małżeństwie. Tymczasem w Wielkiej Brytanii jeden z zakładów Fentona popada w kłopoty. Udziały Michaela zostają wystawione na sprzedaż. Zarówno Julianna, jak i Texel starają się je przejąć. Stawką jest kontrola nad browarem Steenfort.

Ongrys
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-666-0307-3

Tytuł oryginalny: Les Maitres de I'orge volume 6 Jay 1973

Format: 21.5x29.0cm

Cena detaliczna: 35,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...