Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Właśnie Izrael. Gadany przewodnik po Izraelu

Eli Barbur, Krzysztof Urbański

Właśnie Izrael. Gadany przewodnik po Izraelu

6.9

(98 ocen) wspólnie z

39,99

Poszerzona i zaktualizowana wersja, wydanej w 2005 roku, książki Elego Barbura i Krzysztofa Urbańskiego.

Poszerzona i zaktualizowana wersja, wydanej w 2005 roku, książki Elego Barbura i Krzysztofa Urbańskiego.

Książka jest bardzo ciekawym wywiadem, a właściwie rozmową dobrych znajomych, którzy poprowadzili ją w bardzo potocznym stylu, wtrącając wiele anegdot.

Eli Barbur i Krzysztof Urbański poruszyli w swojej rozmowie ważne i ciekawe kwestie dotyczące historii i powstania Izraela, konfliktu palestyńskiego, intifady, ataków terrorystycznych, a także gospodarki, kultury, mediów, życia codziennego.

Książka daje świetny obraz zarówno historii jak i współczesności kraju. Czytelnik dowiaduje się jak pierwsi osadnicy, wszelkimi metodami, nawet za pomocą aktów terroru walczyli z Brytyjczykami o powstanie swego państwa, o sporze czy Izrael założyli polscy czy rosyjscy Żydzi, o tym, dlaczego do tej pory praktycznie żadne państwo nie uznaje Jerozolimy jako stolicy Izraela.

Jak działały kibuce, które miały być wcieleniem idei równości społecznej i elementem tworzenia nowego modelu państwa i nowego człowieka

Dowiemy się również tego, jak politycy walczyli o morale narodu, dlaczego telewizja zaczęła działać w Izraelu dopiero w 1968, a Beatlesi nie zostali zaproszeni z koncertem.

Poradnia K
Broszurowa ze skrzydełkami

Data pierwszego wydania:
2016-09-01

ISBN: 978-83-639-6053-7

Liczba stron: 270

Poradnia K

Format: 14.4x20.4

Cena detaliczna: 39,99 zł

Rok wydania: 2016

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...