Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wódz Witalij Kliczko Ciosy i uniki boksera i polityka

Adamczyk Jacek

Wódz Witalij Kliczko Ciosy i uniki boksera i polityka

5.7

(10 ocen) wspólnie z

35,00

 

Witalij Kliczko – syn radzieckiego lotnika i nauczycielki. Urodzony w Kirgistanie rosyjskojęzyczny Ukrainiec. Bokserski mistrz świata. 25 maja 2014 roku miał wygrać wybory prezydenckie na Ukrainie i zjednoczyć wszystkie ekipy Majdanu.
Dlaczego Dr Żelazna Pięść wycofał się z rywalizacji? Czy rezygnując z walki o prezydencki fotel Kliczko rzucił ręcznik na ring, czy też jest to część strategii mistrza?
Jacek Adamczyk, dziennikarz sportowy z dwudziestoletnim stażem, wnikliwie i ze znawstwem kreśli sylwetkę sportowca z doktoratem, który zwyciężył 45 na 47 stoczonych przez siebie walk, a jednocześnie ważnego polityka, który postanowił wziąć na siebie odpowiedzialność za losy Ukrainy. Z jego biografii dowiadujemy się, co go inspiruje, skąd bierze energię, jak myśli, dlaczego zawsze wygrywa i czego nie może wybaczyć Julii Tymoszenko.

SERIA PRZYWÓDCY:
To ciekawe teksty liderów światowego biznesu i sylwetki ważnych postaci polityki, opatrzone komentarzem, który wyjaśnia, co zawarte w nich przesłanie oznacza dla Polski.

Jacek Adamczyk (ur. 1972) - dziennikarz, redaktor i komentator sportowy z prawie dwudziestopięcioletnim stażem. Współpracuje z telewizjami Orange Sport oraz FightBox, jest także właścicielem portalu MMAnia.pl oraz prowadzi Agencję Pressing zajmującą się medialnym doradztwem dla sportowców. W latach 2007-2008 redaktor naczelny Przeglądu Sportowego. W przeszłości związany m.in. z Życiem Warszawy, dziennikiem Życie, Gazetą Wyborczą, Dziennikiem i Faktem. Był szefem zespołu prasowego Alberta Sosnowskiego podczas jego walki z Witalijem Kliczką w 2010 roku.

Kurhaus Publishing
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-639-9361-0

Liczba stron: 192

Format: 140x205mm

Cena detaliczna: 35,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...