Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wojownik Altaii

Robert Jordan

Wojownik Altaii

6.5

(55 ocen) wspólnie z

32,45

 

Błyskotliwa powieść fantasy, w której wojownik Wulfgar niczym legendarny Conan ściera się ze złem, które zawładnęło światem.

Pierwsza powieść autora kultowego cyklu "Koło Czasu", porównywanego z sagą Tolkiena.

Epicka opowieść o barbarzyńskim plemieniu Altaii, którego przywódca Wulfgar, żeby ocalić swój lud, musi walczyć z okrutnymi królowymi, prorokami demonicznych religii i złą magią. Może mu w tym pomóc radą Elspeth, przybysz z innego świata, ale najpierw Wulfgar musi nauczyć się zadawać właściwe pytania. Tylko co, jeśli wiedza, którą posiądzie Wulfgar zamiast uratować lud Altaii, go zniszczy?

NA PODSTAWIE CYKLU "KOŁO CZASU" WYTWÓRNIA SONY PICTURES WSPÓLNIE Z AMAZON PRIME VIDEO PRZYGOTOWUJE SERIAL, KTÓREGO PREMIERA ODBĘDZIE SIĘ W 2020 ROKU.

Zysk i S-ka
Oprawa twarda z obwolutą

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-811-6878-6

Tytuł oryginalny: Warrior of Altaii

Liczba stron: 364

Zysk i S-ka

Format: 14.0x20.5cm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Dyskusja na temat książki

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Kaja Lasocka

Gratka dla fanów gatunku

Jeśli jesteś fanem fantasy - czeka cię gratka!

Koalicja różnych partii wciąga region w wojnę. Ich celem jest eksterminacja mieszkańców Altaii. To znaczy, jeśli Plain nie jest pierwszy. Jeden człowiek stanie się centralnym punktem losu i punktem kulminacyjnym, od którego zależy przyszłość. Jego nieśmiertelna wola i wytrwała determinacja doprowadzą do końca życie.

Koczowniczy wojownicy, dwulicowa arystokracja, magia, tortury i boska sekta zwana Najwyższym.

Polecam!

Robert Nowakowski

Epickie dzieło

Lord Wulfgar jest przywódcą swojego ludu. Jego ludzie żyją na otwartych równinach i sprzedając swoje towary. Żyją też w cieniu Lanty i bliźniaczych królowych Eilinn i Elany.

Teraz nadeszła wojna. Pojawienie się Elspeth, gościa z innego świata, będzie miało bezpośredni wpływ na bitwę. Wulfgar i jego wojownicy muszą zmierzyć się z Lantanem i bliźniaczymi królowymi w walce na śmierć i życie.

Bardzo podobała mi się ta książka. Jest napisana w zupełnie innym stylu niż poprzednie książki autora, ale nie jest to wadą, a niesamowitą zaletą. Czytelnik przez całą książkę przygląda się temu, co uczyniło Roberta Jordana jednym z epickich mistrzów fantasy, a jest to świetnie opowiedziana historia i doskonale rozwinięte postacie. Chciałbym tylko, żeby takich historii mogło być coś więcej. Bardzo polecam.

Damian Jasiński

Stara szkoła!

Robert Jordan w starym wydaniu!

Jestem zachwycony tym co autor nam podarował za sprawą "Wojownika Altaii" bardzo ścisłą, skoncentrowaną historię z tak szlachetnym wojownikiem-nomadą w roli głównej, który prowadzi swoje plemię do przetrwania w obliczu knujących mieszkańców miasta, potencjalnych tyranów i udających bogów.

Jeśli czytając moją opinię zastanawiasz się czy warto sięgnąć po książki tego autora to musisz wiedzieć, że jak najbardziej!

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...