Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wokół Słońca Nasze miejsce w Kosmosie

Hales Antonio

Wokół Słońca Nasze miejsce w Kosmosie

50,38

 

Wszechświat jest fascynujący, a jego ogrom potrafi przytłoczyć człowieka. Publikacja "Wokół Słońca. Nasze miejsce w kosmosie" jest niezapomnianą podróżą po najodleglejszych i nieznanych zakątkach Układu Słonecznego.

Czasami Ziemia wydaje się ogromna. Przemierzanie jej powierzchni zajmuje długie godziny. Trudno sobie wyobrazić, że Słońce jest 109 razy większe, a przy tym jego masa jest równa około 333 tysięcy masy Ziemi. Mimo to wciąż nie jest największym obiektem w kosmosie.

W Układzie Słonecznym wszystko krąży wokół Słońca. Grawitacja życiodajnej gwiazdy przyciąga osiem planet. Każda z nich jest zupełnie inna. Na Merkurym występują największe różnice temperatur, Wenus jest gorącą pustynią, gdzie temperatura przekracza 480 stopni Celsjusza, Ziemia jest jedyną planetą, na której istnieje życie, Marsa pokrywa czerwony pył, Jowisz to gazowy gigant, Saturna charakteryzują jego pierścienie, a Uran i Neptun są kulami lodu.

Jest to zaledwie początek, ponieważ Układ Słoneczny skrywa mnóstwo ciekawostek, a wiele miejsc jest nieznanych dla większości ludzi. Publikacja "Wokół Słońca" pozwoli odkryć tajemnice i wyruszyć w niezapomnianą podróż na odległe światy.

Antonio Hales i Aina Bestard stworzyli piękną publikację, która odkrywa przed czytelnikiem największe sekrety Układu Słonecznego. Pozwala lepiej zrozumieć wszechświat, w którym żyje człowiek. Aina Bestard jest również autorką interesujących książek edukacyjnych, takich jak "Co kryje nocne niebo?", "Ziemia, żywa planeta", "Co kryje las?" czy "Narodziny".

Tatarak
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-667-4926-9

Liczba stron: 72

Format: 34.0x25.0cm

Cena detaliczna: 89,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...