Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wpływ Księżyca 2023 Poradnik ogrodniczy z kalendarzem na cały rok

Witold Czuksanow

Wpływ Księżyca 2023 Poradnik ogrodniczy z kalendarzem na cały rok

7.6

(5 ocen) wspólnie z

22,69

 

Czy ogród z 2007 roku różni się od ogrodu z 2023. Na pewno nasze zbiory roślin są coraz bogatsze, piękniejsze, bardziej kolorowe, różnorodne, a zarazem wyspecjalizowane w kolekcjonowaniu wybranych grup bylin, drzew i krzewów. Coraz więcej w nich egzotyków, takich jak banany uprawiane na zewnątrz czy palmy, ale i zwyczajnych warzyw, ziół czy drzewek owocowych. Są ogrody zakładane z myślą o podreperowaniu domowego budżetu i zbiorach dorodnych plonów, a także rośliny dla pożytecznych owadów: pszczół, bzygów, trzmieli, motyli oraz dla ptaków. Miło na nie popatrzeć i trzeba to głośno mówić: nasze ogrodnicze hobby coraz piękniej się wpisuje we wspieranie natury i świata w walce o przetrwanie.
Ten cel osiągamy niemal zawsze, niezależnie od tego, czy ogrody mamy dla przyjemności, odpoczynku, prestiżu, dla realizacji pasji albo choćby i po to, by podnieść wartość rynkową nieruchomości.
Ten poradnik jest przeznaczony dla wszystkich ogrodników. Wszystkim potrzebna będzie podstawowa wiedza o nowych odpornych odmianach roślin, bezpiecznych dla środowiska metodach nawożenia i ochrony oraz wspomagania roślin. Wreszcie o wykorzystaniu księżycowych i kosmicznych mocy w codziennej pracy ogrodniczej. Jesteśmy przecież małą cząstką wszechświata, a skoro jakaś panująca w nim moc nakazała nam się bawić w zielone, to na pewno i tę naszą przygodę z ogrodnictwem będzie na swój sposób wspierać.
Z życzeniami udanego sezonu 2023 Witold Czuksanow

Zysk i S-ka
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-820-2704-4

Liczba stron: 160

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 34,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...