Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wprowadzenie do badań operacyjnych z komputerem + CD

Tadeusz Trzaskalik

Wprowadzenie do badań operacyjnych z komputerem + CD

45,63

 

Decyzje ekonomiczne należąc do tych decyzji, których konsekwencje na ogół rozpatrujemy w kategoriach zysków i strat, dlatego dążąc do rozwiązania problemu, dokonujemy analizy sytuacji, ustalamy kryteria wyboru decyzji i poszukujemy rozwiązań optymalnych. Pomocne wówczas okazują się metody badań operacyjnych.
Książka ta jest podręcznikiem z tego zakresu. Dużo miejsca poświęcono metodom programowania liniowego. Oprócz metody simpleks omówiono programowanie całkowitoliczbowe, zagadnienie transportowe i wielokryterialne modele liniowe. Kolejne fragmenty pracy dotyczą podejmowania decyzji w warunkach niepewności i ryzyka, programowania wypukłego (głównie kwadratowego), zarządzania projektami, metod sieciowych i programowania dynamicznego. Każde z rozpatrywanych w pracy zagadnień ilustrowane jest przykładem praktycznym, pozwalającym na zastosowanie odpowiedniej metody. Drugie wydanie książki uzupełnione zostało o opis metody ADBASE i o najczęściej wykorzystywane metody dyskretnego wielokryterialnego wspomagania decyzji (AHP, Promethee V, Electre I) oraz zarządzanie zasobami środków w projekcie. Pokazano również, na przykładzie problemu komiwojażera, możliwość wykorzystania bardzo popularnych obecnie algorytmów genetycznych. Na dołączonym do książki CD-ROM-ie znajduje się autorski pakiet komputerowych programów dydaktycznych wraz z niezbędnymi opisami dla użytkownika, zestaw prezentacji komputerowych, a także zbiór zadań i ćwiczeń do samodzielnego rozwiązania.

PWE
Oprawa miękka

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-208-1718-8

Liczba stron: 428

Format: 165x240mm

Cena detaliczna: 60,88 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...