Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wprowadzenie do C++

Michał Matlak

Wprowadzenie do C++

34,74

 

Należący do języków ogólnego przeznaczenia C++ od lat pozostaje niezwykle popularny wśród programistów. I wciąż zdobywa nowych entuzjastów. Jeśli chcesz się przekonać, jak się pracuje z tym wszechstronnym i potężnym językiem, przygodę z nim koniecznie rozpocznij od tego podręcznika! Przeprowadzi Cię on krok po kroku przez najważniejsze zagadnienia i definicje związane z C++. Z pewnością docenisz to, że każde pojęcie, które należy opanować, zostało zilustrowane gotowym, działającym programem. Autorowi książki bowiem chodzi o to, by teorię przyswajać na podstawie praktyki - niejako przy okazji.

Praca z tym podręcznikiem pozwoli Ci się przekonać, jak dane definicje sprawdzają się w użyciu - będziesz je przekładać na własną aktywność jako programista. Przyjrzysz się takim związanym z C++ zagadnieniom jak stosowane w tym języku rodzaje wielkości, charakterystyczne dla niego operacje wejścia-wyjścia czy instrukcje warunkowe i sterowanie pracą programu. Poznasz operacje na zadeklarowanych wielkościach, działania na liczbach zespolonych i funkcje standardowe, dowiesz się też, w jaki sposób w C++ automatyzować obliczenia i czym charakteryzuje się architektura tego języka. Zdobędziesz wiedzę o jego strukturach, klasach i szablonach. A wszystko to od strony praktycznej i równocześnie z perspektywy stricte matematycznej - bo język C++ to matematyka w najpiękniejszym programistycznym wydaniu!

Helion
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-283-9175-8

Liczba stron: 168

Cena detaliczna: 57,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...