Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wprowadzenie do Raspberry Pi wyd. 2

Wprowadzenie do Raspberry Pi wyd. 2

28,48

 


Poznajemy niedrogi komputer z procesorem ARM i Linuksem Matt Richardson, Shawn Wallace i Wolfram Donat Dziesięć lat. To już dziesięć lat od chwili, gdy świat komputerów do góry nogami wywróciło wydanie Raspberry Pi: taniego, jednopłytowego komputera o rozmiarze karty kredytowej. W ciągu tej dekady Raspberry Pi wpłynęło na badania kosmiczne, domowe zastosowania komputerów, Internet rzeczy, a nawet na to, jak korzystamy z multimediów. Uaktualnione o omówienie Raspberry Pi 4, Raspberry Pi Pico i Raspberry Pi Zero W2, trzecie wydanie tej książki prowadzi Czytelnika krok po kroku poprzez wiele rzeczy, które może zaoferować przez Raspberry Pi: zdalne przetwarzanie, wykrywanie twarzy za pomocą opcjonalnej kamery, małe i wielkie projekty multimedialne. Przy użyciu Raspberry Pi możemy zrobić to wszystko i jeszcze więcej. Czego można nauczyć się z tej książki: » Poznać sprzętowe możliwości Pi » Opanować Linux w stopniu wystarczającym do swobodnego poruszania się po systemie operacyjnym » Zacząć programować w Pythonie » Używać pinów wejściowych i wyjściowych Pi do kontrolowania sprzętu » Sprawić, aby Arduino i Raspberry Pi działały wspólnie » Utworzyć własny serwer Web oparty na Pi » Posługiwać się Raspberry Pi Camera Module i kamerkami USB » Uczynić Pi centralnym elementem projektu Internetu rzeczy Hakuj sprzęt za pomocą oprogramowania!

Apn Promise
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-7541-496-7

Liczba stron: 224

Cena detaliczna: 44,70 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...