Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Współczesna duchowość świata i człowieka

Janusz Łapszo

Współczesna duchowość świata i człowieka

45,00

 

Książka bardzo ważna, ze względu na zdarzenia, które mają miejsce obecnie i mogą się zdarzyć.

Tomy od 1 do 3, współoprawione.

Tom 1 wyjaśnia duchowość świata i człowieka.

Tom 2 zawiera interpretuję duchową prawd religii chrześcijańskiej i współczesny stan duchowości świata i ludzkości.

Tom 3 opisuje, co trzeba zrobić, żeby zapobiec przesileniu duchowemu i pokutnym przemianom, zachować pokój na świecie i rozpocząć budowanie cywilizacji miłości.


Autor książki jest naukowcem zajmującym się psychomotoryką człowieka (zachowaniami ruchowymi). Z zawodu jest inżynierem automatykiem i nauczycielem wychowania fizycznego. Ukończył Politechnikę i Akademię Wychowania Fizycznego w Gdańsku. W 1996 roku uzyskał stopień doktora z dziedziny nauk o kulturze fizycznej i w latach 1996-2007 pracował jako adiunkt na AWE, gdzie badał sprawność psychomotoryczną sportowców. W latach 2002-2005 jako wizytujący profesor na Stanowym Uniwersytecie Arizony prowadził badania nad psychomotoryką osób chorych na chorobę Parkinsona. Po powrocie z USA opracował psychomotoryczną koncepcję zachowań ruchowych oraz strukturalno-funkcjonalny model umysłu człowieka. W pracach koncepcyjnych nad zachowaniami ruchowymi człowieka doszedł do wniosku, ze bez uwzględnienia czynników duchowych niemożliwe jest wytłumaczenie tych zachowań. W związku z tym opracował duchowo-materialną koncepcję świata i człowieka, psychsomatyczno-duchowy model człowieka oraz strukturalno-funkcjonalno-duchowy model umysłu. Koncepcja ta oraz model człowieka i jego umysłu zostały wykorzystane w tej książce do wyjaśnienia duchowości świata i człowieka oraz interakcji czynników duchowych i umysłu w zachowaniach człowieka.

Łapszo Janusz
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-947-6515-6

Liczba stron: 588

Format: 15.0x21.0cm

Cena detaliczna: 45,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...