Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wspomnienia gracza giełdowego Z komentarzem historycznym Jona D. Markmana

Edwin Lefevre

Wspomnienia gracza giełdowego Z komentarzem historycznym Jona D. Markmana

8.1

(427 ocen) wspólnie z

95,00

 

Książka Wspomnienia gracza giełdowego to fabularyzowana biografia jednego z największych spekulantów giełdowych wszech czasów, Jesse Livermore'a, wydana po raz pierwszy w 1923 roku, do dziś nie straciła na aktualności. Ponadczasowość tej pozycji wynika z faktu, że bez względu na to, czy rynki finansowe zorganizowane są w formie elektronicznych giełd, czy też kursy zapisywane są na tablicy za pomocą kredy, jedna rzecz nie zmieniła się w ciągu całego wieku. Jest nią psychika graczy - kierowanie się emocjami i próby manipulowania rynkiem. Duża liczba pouczających i często zabawnych sytuacji sprawia, że książka jest zarówno pasjonującą lekturą, jak i poradnikiem gracza giełdowego godnym polecenia wszystkim osobom interesującym się tematyką giełdy.

Jesse Livermoore działał na rynkach akcji i towarów na początku dwudziestego wieku. Zarabiał i tracił fortuny. W ciągu jednego miesiąca zarobił dziesięć milionów dolarów, co na owe czasy było sumą astronomiczną. Jego koncepcje spekulacji na giełdzie były inspiracją dla kolejnych pokoleń graczy giełdowych

Linia
Oprawa: Oprawa twarda z obwolutą

ISBN: 978-83-630-0020-2

Tytuł oryginalny: Reminiscences of a Stock Operator: With New Commentary and Insights on the Life and Times of Jesse Livermore

Liczba stron: 427

Format: 210x265mm

Cena detaliczna: 95,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...