Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wszystkie barwy Ukrainy / ??? ??????? ??????? / All the colors of Ukraine

Kucicki Janusz SVD

Wszystkie barwy Ukrainy / ??? ??????? ??????? / All the colors of Ukraine

9.3

(3 oceny) wspólnie z

20,98

 

Janusz Kucicki SVD (Płońsk, 1967), profesor Uniwersytetu Nanzan na Wydziale Humanistycznym (Nagoya, Japonia). Autor czterech monografii i ponad czterdziestu artykułów z zakresu nauk biblijnych. Ten tomik wierszy jest jego debiutem literackim. Byłoby lepiej, gdyby te wiersze nie musiały być nigdy napisane. Byłoby lepiej, gdyby ta książka nie musiała się nigdy ukazać. A jednak zostały napisane i zostały wydane. Po co pisać wiersze o wojnie i ludziach nią dotkniętych? Może, aby zobaczyć, ile człowieczeństwa jeszcze pozostało w nas, widzach stojących z boku. Może, aby zrozumieć człowieka, który dzisiejsze marzenia porzucił, aby bronić wolności, rodziny i przyszłych marzeń, co w sercu się zrodzą. A może tylko po to, byśmy zrozumieli cierpienie ofiar wszystkich wojen i powstrzymali się od prób budowania lepszego świata na zgliszczach wojen nierozliczonych. It would be better if these poems never had to be written. It would be better if this book never had to appear. Yet, they were written and published. Why write poems about war and people affected by it? Perhaps to see how much humanity is left in us, spectators standing on the side. Perhaps to understand a man who abandoned today’s dreams, to defend freedom, family and future dreams that will be born in his heart. Or perhaps, just to understand the suffering of the victims of all wars and refrain from trying to build a better world on the ashes of unresolved wars.

Poligraf
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-830-8004-8

Liczba stron: 40

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 38,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...