Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wszystko w swoim czasie Porachunki z przygodą

Krzysztof Petek

Wszystko w swoim czasie Porachunki z przygodą

14,02

 

Tupot butów za plecami odbił się głośnym echem od wysokich murów. Jajco poczuł, że serce wali mu gdzieś w gardle. Kasetka ciążyła, jakby była wielką stalową szafą. […] Kroki wydały się nieco bliższe. Kto wie, co zrobią, jeśli go dopadną? Może nie mają zwyczaju głaskać po głowie nastolatków?

Tym razem akcja rozgrywa się we Wrocławiu. Jajco z przyjaciółmi musi odnaleźć urządzenie, którego szukają agenci zagranicznych wywiadów oraz bandyci. Z powodu tego wynalazku zginęło już kilka osób. Kto będzie następny?

Sensacyjna, pełna dramatycznych zwrotów akcja, humor, wzruszenia pierwszej miłości – oto sposób Krzysztofa Petka na porachowanie się z przygodą.

Porachunki z przygodą to seria powieści sensacyjno-przygodowych dla młodzieży. Akcja wszystkich powieści rozgrywa się w istniejących naprawdę miejscach Polski, a ich fabuła oparta jest za każdym razem na rzeczywistych wydarzeniach. Główni bohaterowie książek Petka mają do czynienia z ludźmi, którzy rzadko bywają grzeczni, mili, sympatyczni. Autor pokazuje świat autentyczny, czasem brutalny, w którym młodzi ludzie muszą się odnaleźć. Petek wskazuje młodym czytelnikom, w jaki sposób walczyć w dzisiejszym świecie o siebie i o to, co stanowi istotę naszego życia: o zachowanie godności i definiujących nas wartości moralnych.

Seria obejmuje 10 tytułów: Mroczny labirynt • Tajemnica deszczowej nocy • Czarna walizka • Kamienna pułapka • Ostatnia zagadka • Trzy dni od teraz • Bezlitosna fala • Koszmarna przesyłka • Wszystko w swoim czasie • Kolekcja Łowcy Cieni

Siedmioróg
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-827-9034-4

Liczba stron: 172

Format: 14.3x20.5cm

Cena detaliczna: 27,51 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...