Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wybacz mi

Eve Ensler

Wybacz mi

29,90

 

Autorka międzynarodowego fenomenu literackiego, jednego z najważniejszych dzieł dwudziestego wieku – „Monologów waginy” – przełożonego na czterdzieści osiem języków i zaprezentowanego w ponad stu czterdziestu krajach, powraca z tekstem, w którym rozlicza się z doznaną w dzieciństwie traumą.

Laureatka Tony Award, aktywistka ruchu feministycznego, umieszczona przez „Newsweek” na liście „150 kobiet, które zmieniły świat”, a przez „The Guardian” zaliczona do „100 najbardziej wpływowych kobiet”, przez większość życia czekała na przeprosiny. Wykorzystywana seksualnie i dręczona fizycznie przez ojca, Eve przez długie lata bezskutecznie pragnęła uczciwego rachunku sumienia ze strony tego człowieka.

Za sprawą tej książki Eve pomaga kobietom, które doświadczyły przemocy, uwolnić się od demonów przeszłości. Niezwykła i oryginalna książka „Wybacz mi” jest przejmująco wnikliwym spojrzeniem na to, jak, głęboko zranieni przemocą seksualną, możemy się odrodzić i ozdrowieć.

„Oto przewodnik dla tych, którzy nie doczekali się przeprosin, na jakie zasłużyli, i dla tych, którzy wiedzą, że muszą się jeszcze na nie zdobyć.”
Kimberle Crenshaw

„Jedna z najbardziej oryginalnych i najgłębszych książek dekady, zdolna przeobrazić każdego, kto doznał krzywdy ze strony bliskiej osoby. Dwadzieścia pięć lat temu Eve Ensler zmieniła sposób myślenia kobiet o ich ciałach. Teraz zmieni sposób, w jaki wszyscy myślimy o swoich duszach”
Johann Hari

Świat Książki
Oprawa miękka

Liczba stron: 240

Świat Książki

Format: 125x200

Cena detaliczna: 29,90 zł

Rok wydania: 2023

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...