Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wybrani przez Boga Tak żyli pierwsi chrześcijanie

Mariusz Rosik

Wybrani przez Boga Tak żyli pierwsi chrześcijanie

29,30

 

Poznaj prawdziwe historie Wybranych, ludzi, którzy spotkali Jezusa i otrzymali misję opowiadania o tym na całym świecie.

Ksiądz profesor Mariusz Rosik, wybitny polski biblista – korzystając z najnowszych ustaleń studiów biblijnych i posługując się tekstami tradycji Kościoła – czyta i komentuje rozdział po rozdziale Dzieje Apostolskie, czyli księgę Nowego Testamentu opisującą życie pierwszych chrześcijan. Opisując świat i codzienne życie pierwszych uczniów Jezusa, ksiądz Rosik nie ogranicza się tylko do tekstu Nowego Testamentu, ale sięga po apokryfy i teksty autorów greckich i żydowskich oraz przybliża odkrycia współczesnej archeologii. Przywołuje też fascynujące dzieje biblijnych manuskryptów. Dzięki temu mamy okazję poznać szerokie tło kulturowe świata, w którym żyli chrześcijanie pierwszego pokolenia oraz barwne historie ludzi, którzy zostali wybrani przez Boga, by prawdę o Chrystusie Zmartwychwstałym głosić całemu światu, i którzy za tę prawdę nierzadko oddawali swe życie. Ta lektura to świetnie napisana opowieść o pierwszych chrześcijanach i niezwykła przygoda dla ducha i intelektu.

ks. Mariusz Rosik – biblista, profesor nauk teologicznych, wykładowca na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu. Jest autorem wielu publikacji na tematy biblijne i teologiczne, m.in. Miriam z Nazaretu, Jezus Galilejczyk. Lew z pokolenia Judy, Arka i gołębica. Jego pasją, oprócz Biblii, są podróże. Prowadzi własną stronę internetową – www.mariuszrosik.pl.

eSPe
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: 1

ISBN: 9788382013047

Liczba stron: 464

Format: 14.0x20.0cm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...