Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wybrzeże szpiegów. Klub Martini. Tom 1

Tess Gerritsen

Wybrzeże szpiegów. Klub Martini. Tom 1

34,83

 

ŚWIEŻA I EKSCYTUJĄCA POWIEŚĆ SZPIEGOWSKA.

MISTRZYNI THRILLERÓW MEDYCZNYCH W ZUPEŁNIE NOWEJ ODSŁONIE!



AUTORKA, KTÓRA POWOŁAŁA DO ŻYCIA SŁYNNY DUET JANE RIZZOLI–MAURA ISLES, ROZPOCZYNA NOWĄ SERIĘ Z MAGGIE BIRD, BYŁĄ AGENTKĄ CIA, W ROLI GŁÓWNEJ!



CZY KOBIETA, KTÓRA KIEDYŚ BYŁA SZPIEGIEM, ZDOŁA UCIEC DUCHOM SWOJEJ PRZESZŁOŚCI?



Po odejściu z CIA Maggie Bird zamieszkała w położonym nad oceanem miasteczku Purity w stanie Maine i próbowała wymazać wspomnienie nieudanej misji, która zakończyła się tragedią. Teraz żyje spokojnie na własnej farmie, mając nadzieję, że groza wydarzeń, które zmusiły ją do zrezygnowania z pracy w Agencji, już nie powróci.



Kiedy jednak na jej podjeździe pojawia się ciało, Maggie wie, że to wiadomość od dawnych wrogów, którzy o niej nie zapomnieli. Zwraca się więc do grupy starych przyjaciół z prośbą o pomoc w odkryciu, kto i dlaczego ją nęka. Dawni agenci CIA, którzy stworzyli Klub Martini, może i najlepsze lata mają za sobą, ale nadal nie brakuje im kilku przydatnych umiejętności. I chętnie skorzystają z nich ponownie, by choć trochę urozmaicić nudnawą emeryturę.



Plany komplikuje im Jo Thibodeau, szefowa policji w Purity. Przywykła raczej do problemów z hałaśliwymi turystami niż zabójstw, jest zdziwiona niechęcią Maggie do dzielenia się informacjami oraz osobliwym kręgiem jej znajomych, którzy wydają się wyprzedzać policję na każdym kroku.



Duchy przeszłości powróciły, ale przy wsparciu przyjaciół – i zaintrygowanej Thibodeau – Maggie spróbuje ocalić swoje spokojne życie, które starannie zbudowała.



Dwie rzeczy są pewne: nie chcielibyście spotkać członków Klubu Martini na swojej drodze – a po przeczytaniu finałowej sceny nie będziecie mogli doczekać się następnej części!



Idealna dla fanów „Kulawych koni“ Micka Herrona i serii „Czwartkowy Klub Zbrodni“ Richarda Osmana!



Gerritsen to urodzona mistrzyni porywających fabuł, a dzięki tej nowej serii jej talent błyszczy bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Gorąco polecam!

Lee Child

Gerritsen pisze z taką elegancją, a ta powieść jest tak wypakowana zwrotami akcji, że jej lektura to prawdziwa rozkosz. Mam szczerą nadzieję, że to nie było moje ostatnie spotkanie z Maggie Bird i grupą jej siwowłosych pomocników.

David Baldacci

Jestem zachwycona tą powieścią. Niesamowita frajda.

Ann Cleeves

Ekscytujący thriller o pięciorgu starych szpiegów, których może i bolą już kości, ale ich umysły pozostały ostre jak brzytwa. Na zamieszkanym przez emerytów wybrzeżu Maine spokój to tylko pozory – spodziewajcie się tajemnicy, szybkiej akcji i rozlewu krwi.

„Kirkus Reviews“

Fabuła „Wybrzeża szpiegów“ pędzi jak szalona i zabiera nas w podróż po całym globie, od Włoch do Tajlandii. Ale prawdziwym skarbem tej książki jest galeria postaci drugoplanowych – zrzędliwej, ale wspierającej się grupy starych wyjadaczy.

„Publishers Weekly“

Albatros
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-6775-961-8

Liczba stron: 448

Albatros

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...