Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wycieczka szkolna. Niemiecki. Kryminał z ćwiczeniami wyd. 2

Anna Mielniczuk

Wycieczka szkolna. Niemiecki. Kryminał z ćwiczeniami wyd. 2

20,49

 

Grupa uczniów pod opieką nauczycieli wyjeżdża na szkolną wycieczkę w góry. Pewnego wieczora, gdy za oknem szaleje burza, dwaj uczniowie samowolnie opuszczają schronisko. Tego samego dnia znika wnuczka właścicieli domu. Rozpoczynają się gorączkowe poszukiwania trójki nastolatków, a następnego ranka dochodzi do tajemniczej zbrodni... Co się wydarzyło w górach? Kto dokonał morderstwa i co wspólnego z tą sprawą ma mnich, o którym krążą miejscowe legendy?

„Die Klassenfahrt” to wyjątkowa książka, która jest połączeniem wciągającej historii kryminalnej i treningu językowego. Podczas czytania opowiadań poznaszwspółczesne niemieckie słownictwoi struktury gramatyczne w kontekście, czyli w sposób najbardziej naturalny i sprzyjający zapamiętywaniu. Na marginesach znajdują siętłumaczenia trudniejszych wyrazów. Po każdym rozdziale można sprawdzić swoje umiejętności językowe, rozwiązującćwiczenia leksykalno-gramatyczne.

Niemiecki Kryminał z ćwiczeniami:

  • trzymające w napięciu opowiadanie kryminalne

  • tłumaczenia trudniejszych słówek i zwrotów na marginesach – sprawdzasz znaczenie, nie odrywając się od książki

  • ponad 50 ćwiczeń, dzięki którym utrwalasz materiał

  • dla średnio zaawansowanych – poziom B1-B2

  • klucz odpowiedzi oraz praktyczny słowniczek

Edgard
Oprawa miękka

Wydanie: 2

ISBN: 978-83-67663-05-2

Liczba stron: 152

Cena detaliczna: 34,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...