Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wydech

Ted Chiang

Wydech

7.4

(529 ocen) wspólnie z

45,00

 

WSZECHŚWIAT ZACZĄŁ SIĘ JAKO POTĘŻNY ODDECH, WSTRZYMYWANY W PŁUCACH.

Niekwestionowany mistrz krótkich form literackich w swoich najnowszych dziewięciu oryginalnych opowiadaniach rozważa jedne z najstarszych i najbardziej zastanawiających pytań stawianych przez ludzkość, ale bezkompromisowo stawia również nowe, które tylko jemu mogły przyjść na myśl.

W opowiadaniu "Kupiec i wrota alchemika" czasowy portal zmusza sprzedawcę tkanin z dawnego Bagdadu do stawiania czoła starym błędom, dając mu drugą szansę. W tytułowym "Wydechu" obcy uczony dokonuje zdumiewającego odkrycia o uniwersalnych konsekwencjach. W noweli "Lęk" to zawrót głowy od wolności możliwość zajrzenia do alternatywnych wszechświatów umożliwia bohaterom zupełnie nowe spojrzenie na kwestię wolnej woli.To ponadczasowe zagadnienia, które Ted Chiang jak mało kto potrafi w niebanalny sposób ubrać w słowa i zachwycić czytelników na całym świecie.

"W całej współczesnej literaturze Ted Chiang nie ma sobie równych, gdy chodzi o krótkie formy literackie. Zasługuje na to, by jego nazwisko wymieniać obok takich tuzów jak Carver, Poe, Borges i Kafka. Każde jego opowiadanie jest wszechświatem. Każde jest brylantem. Czytelnik wciągnie w płuca cały Wydech za jednam posiedzeniem, ponieważ prawdziwy geniusz nie zdarza się tak często, jak twierdzą niektórzy”.
Blake Crouch, autor Rekursji

Zysk i S-ka
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-811-6873-1

Tytuł oryginalny: Exhalation

Liczba stron: 400

Format: 140x205mm

Cena detaliczna: 45,00 zł

Rozmowa z autorem o kolekcji opowiadań ”Exhalation”

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Wojtek

polecam

Czy człowiek jest tylko sumą oddechów? Jak powstał wszechświat? Czy narodziliśmy się na drodze ewolucji? I czy Bóg isntnieje? Nie uwierzysz, jak bardzo zaskoczą Cię odpowiedzi udzielone przez Teda Chianga.
Karolina Matczak

Cudo!

"Wydech" to kolekcja bardzo oryginalnych, głębokich, a także wcześniej mi niespotkanych historii o technologii przyszłości i ich wpływie na nasze życie. Książka może zmienić nasz system wartości. Sprawi także, że zaczną rodzić się nawszej głowie pytaniam, którymi nigdy wcześniej nie zaprzątaliśy sobie umysłu. Pisarz potrafi wielowymiarowo przedstawić trudne tematy. Mój mózg podczas lektury pracował na najwyższych obrotach, dlatego też gorąco polecam Wam ten wspaniały zbiór, do którego będę wracać co jakiś czas.
Jarek

WYDECH

To jest po prostu mistrz, prawdziwy geniusz! Dawno nie czytałem tak inteliegntnej literatury, a przy tym tak wymagającej skupienia i uwagi. Te dziewieć opowiadań sprawiło, ze inaczej patrzę na rzeczywistość. Wiele rozjaśniło, skłoniło do głębszych rozważań, a nawet wzbudziło chęć pogłebinie tej wiedzy w innych źródlach. Jest to na pewno literatura dla ambitnych czytelników, ale za to bardzo satysfakcjonująca. Polecam.

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...