Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wygrać z losem 15 historii niezwykle ryzykownych przygód żeglarskich

Agnus Christophe, Lautrou Pierre-Yves

Wygrać z losem 15 historii niezwykle ryzykownych przygód żeglarskich

5.0

(2 oceny) wspólnie z

29,90

 

Barwny opis 15 dramatycznych zdarzeń, które przeszły do historii oceanicznego żeglarstwa. Autorzy przypominają m.in Joshuę Slocuma- pierwszego w dziejach żeglarstwa człowieka, który opłynął świat samotnie, a dokonał tego wczasach, gdy dla obrony przed Indianami i bandytami musiał stosować różne fortele, czasami nawet strzelać z dubeltówki. Robin Knox-Johnston, wiele lat później, jako pierwszy popłynął non-stop, a później ruszył śladami Kolumba posługując się identycznymi jak odkrywca Ameryki instrumentami nawigacyjnymi.Nie musiał tak jak Slocum zabierać ze sobą broni, ale jego rejsy także obfitowały w dramatyczne wydarzenia. W książce znajdziemy też opisy przeżyć rodziny Robertsonów, która spędziła na tratwie ratunkowej 38 dni po tym, jak orki zatopiły ich jacht, a także Howarda Blackburna, który ratując swoje życie na zimnych wodach Nowej Fundlandii, przewiosłował w odkrytopokładowej małej łódeczce ponad 100 km z odmrożonymi rękoma i zwłokami kolegi w kokpicie.Przeczytamy o brawurowych akcjach ratunkowych na Wielkim Oceanie Południowym, a także o samotnym rejsie dookoła świata, w który wyruszył zaledwie 16-letnikapitan. Dowiemy się też w jaki sposób można przepłynąć Atlantyk małą płaskodenną łódeczką o długości zaledwie 420 cm. Wszystkie opowiadania zawierają duży ładunek emocji, czytelnikom, zwłaszcza zainteresowanym żeglarstwem morskim na pewno nie grozi nuda podczas lektury tej książki

Nautica
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-668-4615-9

Liczba stron: 280

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...