Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wymagający Papież W hołdzie Benedyktowi XVI

Robert Skrzypczak

Wymagający Papież W hołdzie Benedyktowi XVI

19,52

 

Joseph Ratzinger – ponadprzeciętny umysł, niezrównany teolog, niezłomny obrońca wiary katolickiej. Obserwatorzy życia kościelnego zgodnie uważają, że wraz ze śmiercią Benedykta XVI zamknęła się epoka rozpoczęta w 1978 roku przez Jana Pawła II. W swojej najnowszej książce ks. prof. Robert Skrzypczak dokonuje wnikliwego spojrzenia w życie, działalność i pontyfikat Benedykta XVI. Dzięki tej analizie zaczynamy rozumieć jego dylematy, poznajemy kulisy decyzji oraz prawdziwe poglądy. Lecz nade wszystko dostrzegamy osobę, która całym swoim życiem i siłą umysłu świadczyła o wierze w prawdziwego Boga. Mocna, wiele wyjaśniająca, wciągająca. Od początku, czyli pierwszych opowieści o dramacie sumień młodych niemieckich adeptów teologii po drugiej wojnie światowej, do końca (wybranych tekstów autorstwa Benedykta XVI). Jak mawiał kilkakrotnie cytowany przez autora G.K. Chesterton: „Kościół to jedyna instytucja na świecie, która potrafi w najwyższym stopniu inspirować i zarazem drażnić”. Ta książka też, o ile „drażnić” znaczy „prowokować do myślenia”. ks. Adam Pawlaszczyk redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego” Publikacje ks. prof. Roberta Skrzypczaka śledzę od lat z wielkim zainteresowaniem. Czas poświęcony na ich lekturę nigdy nie był dla mnie czasem straconym. Autor, zabierając głos w sprawach najbardziej istotnych dla Kościoła, człowieka i ludzkiej cywilizacji, nie pozwala sobie na miałkość treści. Nie tylko ma „coś” do powiedzenia jako naukowiec, ale jako czynny duszpasterz z przedseminaryjnym doświadczeniem pracy w poradni psychologicznej, potrafi tym „czymś” się dzielić, trafiając do umysłu i do serca. Jego szczególne fascynacje – prócz Ewangelii – to duchowość Sługi Bożego ks. Dolindo Routolo oraz teologia Josepha Ratzingera/Benedykta XVI. Wartość książki „Wymagający Papież” polega na błyskotliwym wyeksponowaniu najważniejszych doświadczeń życiowych i analiz teologicznych jej Bohatera oraz na prezentacji mało znanych albo wręcz nieznanych polskiemu czytelnikowi tekstów papieża Ratzingera. ks. Henryk Zieliński redaktor naczelny „Idziemy” By Kościół katolicki w pełni przyswoił duchowe i intelektualne dziedzictwo Josepha Ratzingera, potrzeba będzie wielu lat. Książka ks. Roberta Skrzypczaka jest jedną z pierwszych prób ukazania wielkości teologicznego dzieła Benedykta XVI ze szczególnym wskazaniem tych wątków jego nauczania, które mogą być drogowskazem i pomocą dla chrześcijan zmagających się z największymi wyzwaniami dla wiary w XXI wieku. Grzegorz Górny publicysta

Rafael
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-883-4099-4

Liczba stron: 160

Format: 14.0x20.0cm

Cena detaliczna: 34,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...